NewsREGION

Nowe obostrzenia. Premier zapowiedział, że jeżeli nie będą przestrzegane, mogą być kolejne1 min na czytanie

0

Dziś (28.03.) Niedziela Palmowa – dla katolików jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. W trakcie liturgii wspominany jest uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, poprzedzający jego mękę i śmierć na krzyżu.

– Wówczas chrześcijanie z wielką radością witali palmami Jezusa – mówi nam pan Eugeniusz, którego spotykamy przed jednym z kościołów, tuż przed mszą świętą. – Dla osoby wierzącej to jest wielki dzień. Niestety ludzi w kościele może być mniej niż zwykle. Tutaj, jak pamiętam, zwykle w mszach świętach uczestniczyło nawet kilkaset osób – dodaje.

Przypomnijmy, że rząd nie zamknął kościołów, ale ograniczył w nich liczbę wiernych do jednej osoby na 20 mkw. A premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej powiedział o “teście” dla kościołów przed zbliżającymi się świętami. Jeżeli w Niedzielę Palmową limity nie będą przestrzegane, to rząd może wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Te wprowadzone teraz obowiązują co najmniej do 9 kwietnia. 

– Apeluję do wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych – podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apb Stanisław Gądecki.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News