NewsWOLSZTYN

Kończy się kadencja dyrektora Parowozowni. Kto będzie rządził kolejne trzy lata?1 min na czytanie

0

W środę (31.03.) kończy się trzyletnia kadencja dyrektora wolsztyńskiej Parowozowni – Wojciecha Marszałkiewicza (71 l.). W związku z tym Zarząd Województwa Wielkopolskiego zwrócił się m.in. do gminy Wolsztyn i powiatu wolsztyńskiego o opinię w sprawie jego powtórnego powołania na to stanowisko. Druga kadencja dyrektora miałaby trwać kolejne trzy lata – do marca 2024 r.

Burmistrz Wojciech Lis poinformował, że opinia gminy jest pozytywna. Zarząd powiatu zajmie się tą sprawą w najbliższy poniedziałek (29.03.). Jaka będzie jego decyzja, nie wiadomo. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że Wojciech Marszałkiewicz był niejednokrotnie surowo oceniany przez radnych powiatowych i władze powiatu wolsztyńskiego, a sposób zarządzania przez niego instytucją kultury był przedmiotem wielu krytycznych dyskusji i uwag.

Sam Wojciech Marszałkiewicz wielokrotnie podkreślał, że nigdy wcześniej nie pełnił funkcji dyrektora, a jedynie dyrektora technicznego, a poproszony o zajęcie tego stanowiska był przekonany, że będzie to funkcja tymczasowa, do czasu znalezienia odpowiedniego kandydata z przygotowaniem menadżerskim.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News