NewsNOWY TOMYŚL

Napad na klatce schodowej. Dwie kobiety zaatakowały seniorkę, gdy wyszła wyrzucić śmieci2 min na czytanie

0

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu nowotomyskiego, w jednym bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu. – Na polecenie spółdzielni, administracje wywiesiły na klatkach schodowych komunikaty z ostrzeżeniem – mówi prezes Andrzej Funka. – Takie ostrzeżenia, głównie dla seniorów, wywieszamy systematycznie, by przypominać osobom starszym o potencjalnym zagrożeniu, ale stopień bezczelności tego zdarzenia jest niespotykany – dodaje.

Dwie kobiety zaatakowały seniorkę, która wyszła wyrzucić śmieci w momencie, gdy starsza pani wracała do mieszkania i otworzyła drzwi. – Z informacji, które do mnie dotarły wynika, że napastniczki zaskoczyły kobietę i krzycząc: “Awaria! Awaria! Musimy zakręcić…” zdezorientowały starszą panią, po czym prysnęły jej w twarz perfumami, wciągnęły do mieszania, okradły i uciekły – opowiada prezes Funka. Łupem złodziejek padły oszczędności, które seniorka trzymała w domu.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu nie odnalazł w policyjnym systemie takiego zgłoszenia. Niewykluczone, że choć przestępstwo jest bardzo poważne, bliscy seniorki nie poinformowali o tym mundurowych. Złapanie kobiet, które się go dopuściły może być trudne, bo starsza pani nie zdążyła się im dokładnie przyjrzeć, nie było świadków i nie wiadomo czy kobiety zarejestrował lokalny monitoring. Nic nie wiadomo poza tym, że dwie kobiety bez skrupułów dokonały rozboju na bezbronnej staruszce.

W tej sytuacji pozostaje mieć oczy szeroko otwarte i bacznie obserwować obce osoby kręcące się po osiedlach, a wszelkie podejrzane sytuacje, jak wystawanie pod blokami i na klatkach schodowych obcych osób zgłaszać policji. Jak podkreśla Andrzej Funka, mało prawdopodobne wydaje się, by sprawczynie działały przypadkowo. Podejrzewa, że obserwowały starszą panią i wiedziały, że mieszka sama, a przy tym – mimo mocno zaawansowanego wieku, jest na tyle sprawna i samodzielna, że większość codziennych spraw załatwia sobie sama i że w mieszkaniu nikt nie czeka.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News