NewsREGION

Największe źródła zakażeń? Zakłady pracy. Tak twierdzi minister zdrowia i apeluje o pracę zdalną1 min na czytanie

0

– Zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń. To bardzo ważne, by tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną – mówił w poniedziałek (22.03.) minister zdrowia Adam Niedzielski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Minister podkreślał, że według statystyk, 50 proc. zachorowań na Covid-19 identyfikowanych jest w zakładach pracy. – Otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie w kraju. Raport dotyczył ostatnich trzech dni i prawie 50 proc. ognisk zakażeń koronawirusem jest identyfikowanych w zakładzie pracy – zwracał uwagę minister Niedzielski. I apelował, by tam, gdzie jest to możliwe, przechodzić na pracę zdalną. 

Adam Niedzielski stwierdził też, że rok temu, gdy dzienna liczba zakażeń wynosiła 200-300 przypadków, wszyscy w bardzo zdyscyplinowany sposób przestrzegali obostrzeń, pracowali zdalnie i ograniczali falę zachorowań. – To już jest ten czas, żebyśmy wrócili z powrotem do tego trybu pracy […]. Myślę, że musimy bardzo poważnie ograniczyć naszą mobilność – zaznaczył minister. 

opr. ŁR

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News