NewsWOLSZTYN

Prywatny właściciel zagrodził szlak, gmina wytyczyła nowy2 min na czytanie

0

Po kilkunastu latach od wytyczenia Szlaku Żurawiego okazało się, że fragment w okolicy Ruchockiego Młyna należy do osoby prywatnej. Kilka miesięcy temu właściciel postawił tutaj płot i trzy tabliczki: „teren prywatny”, „głębokie wykopy” i „zakaz parkowania”. A niżej przymocował jeszcze ręcznie wypisaną kartkę „koniec drogi, skargi kierować do Urzędu Miejskiego”.

W listopadzie ubiegłego roku Maciej Ratajczak z wolsztyńskiego ratusza tłumaczył, że właściciel działki po prostu miał prawo do ogrodzenia terenu. – Sytuacja była zaszłością jeszcze z okresu tworzenia trasy, ujawniona została w ostatnim półroczu – czytamy na stronię gminy. Przed startem kolejnego sezonu na piesze i rowerowe wycieczki wokół Jeziora Wolsztyńskiego gmina Wolsztyn wspólnie z Nadleśnictwem wyznaczyły nowy fragment ścieżki, by ominąć ten zagrodzony.

Zmieniony szlaku przebiega drogą leśną i został na nowo oznakowany. Nowe tabliczki informacyjne znalazły się na całej trasie szlaku. W sumie jest to 7 punktów orientacyjnych, zlokalizowanych na skrzyżowaniach dróg, a więc tam, gdzie turysta mógłby mieć wątpliwości co do dalszego przebiegu trasy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News