NewsNOWY TOMYŚL

Burmistrz obiecał boisko. Zastępczyni precyzuje: do piłki nożnej i siatkówki plażowej1 min na czytanie

0

W drugiej połowie lutego burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner spotkał się z mieszkańcami Starego Tomyśla. Rozmawiano o likwidowanym oddziale przedszkolnym, ale nie zabrakło i obietnicy budowy boiska. – Mamy dalekosiężne plany – tłumaczył wówczas Włodzimierz Hibner wskazując, że obecnie w centrum Starego Tomyśla „nie ma nic, jest klepisko”. – Ale rad sołecka, która ma moje poparcie i poparcie radnych, będzie chciała wykonać boisko wielofunkcyjne. Duże boisko, składające się z kilku elementów – wyjaśniał włodarz. 

Dziś te plany precyzuje zastępczyni burmistrza Adrianna Zielińska informując, że zagospodarowanie działki w Starym Tomyślu znajduje się w tegorocznym planie inwestycyjnym gminy i będzie realizowane w tym roku ze środków funduszu sołeckiego i gminnego budżetu. – Sołectwo opracowało koncepcję zagospodarowania terenu, zgodnie z którą działka sukcesywnie jest urządzana. Powiększono plac zabaw, wybudowano siłownię zewnętrzną. Teraz, dokładniej w drugiej połowie roku, będą prowadzone prace polegające na urządzeniu boiska trawiastego do piłki nożnej i boiska do piłki plażowej siatkowej – tłumaczy Adrianna Zielińska. 

Podczas spotkania w lutym Włodzimierz Hibner podkreślał, że niewykorzystany w Starym Tomyślu teren „aż się prosi o to, by zrobić coś dla sportu i rekreacji”. Wyjaśniał też, że z funduszu sołeckiego na jego zagospodarowanie będzie wydane 50 tys. zł, a podobne środki gmina ma wyłożyć na wykonanie projektu i kosztorysu.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News