WOLSZTYN

Urząd kupił maseczki dla mieszkańców. Są szanse, że będą kolejne takie akcje1 min na czytanie

0

Urząd Gminy w Przemęcie zakupił 7 tys. sztuk trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. To pomysł wójta Janusza Frąckowiaka, który uważa, że osoby po 60 roku życia, szczególnie narażone na infekcję, mogą mieć trudności, by znaleźć i kupić maseczki we własnym zakresie. Maseczki trafiają do sołtysów wsi, którzy mają zadbać o ich wyłożenie w lokalnych sklepach tak, by każdy zainteresowany mógł je wziąć.

Z założenia, „urzędowe” maseczki przeznaczone są dla osób starszych, ale jeśli inni mieszkańcy poczują potrzebę ich posiadania, nikt im nie może zabronić. Na razie do mieszkańców trafić ma ok. 2 tys. sztuk. Część dostaną także druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz urzędnicy gminni. Jeśli będzie taka potrzeba, rozdysponowana zostanie kolejna partia maseczek.

Urząd kupił je od poznańskiego dystrybutora w cenie 4 zł 50 gr brutto za sztukę. Każda z nich zapakowana jest w kopertę, w której znaleźć można także ulotkę z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz życzenia świąteczne. Niewykluczone, że będą kolejne zakupy i kolejne akcje rozdawania ich mieszkańcom.

– Zdania na temat żywotności maseczek są podzielone, wszyscy jednak powtarzają, że najważniejsze to nie dotykać ich rękami oraz zakładać i ściągać za gumki – mówi Janusz Frąckowiak. – Na pewno lepiej ją mieć, niż nie mieć nic – dodaje i życzy wszystkim zdrowia. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN