GRODZISKNews

Koniec rekrutacji do gminnych przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca, ale nie wszędzie2 min na czytanie

0

Rekrutacja do gminnych przedszkoli w Grodzisku została zakończona, a pierwszeństwo miały dzieci zamieszkujące daną gminę. Aktualnie są przyjmowane ostateczne deklaracje potwierdzenia woli od rodziców, którzy składali wnioski do kilku przedszkoli naraz i teraz będą musieli wybrać jedno.

W Grodzisku Wielkopolskim funkcjonują dwa przedszkola, dla których organem prowadzącym jest gmina. To Gminne Przedszkole im. Krasnala Hałabały i Publiczne Przedszkole Chatka Puchatka. 

Publiczne Przedszkole Chatka Puchatka zapewnia opiekę dla 350 dzieci, a w wyniku rekrutacji zakwalifikowało 70 maluchów, bo tyle było wolnych miejsc.

Gminne przedszkole im. Krasnala Hałabały zapewnia opiekę dla ponad 400 dzieci w swoich 18 oddziałach, z których jeden jest w Słocinie. Przyjmowanie wniosków zakończyło się dawno, jednak nadal trwa proces przyjmowania oświadczeń od rodziców. I druga uzupełniająca rekrutacja.

W przedszkolu „Kraina Bajek” w Granowie rekrutacja także została zakończona, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Przedszkole dysponuje 9 oddziałami, z których dwa są w Kąkolewie i Drużyniu. Druga możliwość złożenia wniosku w uzupełniającej rekrutacji będzie w dniach 12-19 kwietnia. 

W Rakoniewicach Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi zakończyło już rekrutacje i przyjęło od rodziców potwierdzenie woli, czyli ostateczną deklarację. Przyjęto wszystkie 97 chętnych dzieci. Przedszkole opiekuje się 258 przedszkolakami, w przyszłym roku będzie 12 dodatkowych miejsc. 

W Przedszkolu „Świat Bajek” w Wielichowie nie ogłoszono jeszcze listy zakwalifikowanych dzieci, gdyż liczba chętnych dwukrotnie przewyższa liczbę miejsc i organ prowadzący, czyli gmina szuka rozwiązania tej sytuacji.

W Kamieńcu komisja rekrutacyjna jeszcze pracuje i listy dzieci zakwalifikowanych zostaną wywieszone 1 kwietnia. Przedszkole Gminne w Kamieńcu dysponuje wolnymi miejscami dla 100 przyszłych przedszkolaków na nadchodzący rok.

W Grodzisku funkcjonują jeszcze dwa przedszkola prywatne – Przedszkole Wiercipięta i Akademia Maluchów, gdzie nie ma wolnych miejsc, ale można złożyć wypełniona kartę zgłoszenia przez cały rok i czekać na wolne miejsce.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK