GRODZISKNews

Jedno wolne łóżko covidowe i brak możliwości zwiększenia liczby miejsc dla nowych pacjentów1 min na czytanie

0

Dyrektor szpitala w Grodzisku Wielkopolskim – Halina Sroczńska przyznaje, że sytuacja jest dramatyczna. Liczba pacjentów z Covid-19 jest wyższa niż liczba wypisów ozdrowieńców. Zajęte są wszystkie trzy łóżka respiratorowe i 57 z 58 łóżek zwykłych.

We wtorek (16.03.) szpital opuściło ośmioro pacjentów, ale na ich miejsce natychmiast przyjętych zostało siedmioro innych. W środę (17.03.) wypisane zostały cztery osoby, a przyjętych było 10. Wczoraj (18.03.) nie było ani jednego wypisu, a przybyły dwie zakażone osoby. Szpital balansuje na krawędzi, a możliwości dostawienia kolejny łóżek już nie ma.

– Cała nadzieja na poprawę sytuacji w reaktywacji oddziałów covidowych w innych szpitalach – mówi Halina Sroczyńska. – Pacjentów do naszego szpitala kieruje call-center, ale też osoby z objawami Covid-19 zgłaszają się do nas same i wtedy to my zawiadamiamy koordynatora o kolejnym zajętym łóżku. Współpraca ta przebiega sprawnie i nie ma sytuacji, by karetka z pacjentem przyjechała bez zapowiedzi, krążyła lub była odsyłana — podkreśla.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK