NewsNOWY TOMYŚL

Trzymał psy na balkonie podczas mrozu, teraz stanie przed sądem. Grozi mu więzienie1 min na czytanie

0

Jak informuję st. sierż. Mariusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, właścicielowi dwóch psów, które zimą przebywały na balkonie w jednym z bloków na Osiedlu Północ postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami.

Po raz pierwszy o sprawie pisaliśmy w lutym. Przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Łapa interweniowali kilka razy. W końcu w asyście policji odebrali czworonogi. Zarzucali właścicielowi, że zwierzęta przebywały zimą na balkonie. Znaleźli na miejscu zamarznięte odchody, a w mieszkaniu panował smród. Tak rażących zaniedbań nie potwierdzili jednak strażnicy miejscy z Nowego Tomyśla, którzy byli na miejscu wcześniej.

Mimo to policja postawiła właścicielowi zarzut znęcania się nad zwierzętami, a mężczyzna przyznał się do winy. Teraz sprawa trafi do sądu, a właścicielowi psów grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Arkadiusz Wieczorek, komendant straży miejskiej w Nowym Tomyślu dostrzega, że jeśli psy zostały zabrane w trybie interwencyjnym, sąd i tak musiałby zdecydować o ich dalszym losie. Niestety zabranie zwierząt nie poprawiło sytuacji w mieszkaniu. Dalej panuje tam bałagan, roznosi się brzydki zapach, co utrudnia życie sąsiadom. – W związku z tym jutro (18.03.) będziemy asystować pracownikom spółdzielni mieszkaniowej, którzy podejmą kolejną interwencję – mówi Arkadiusz Wieczorek.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News