NewsWOLSZTYN

Termin minął, bubli nie usunięto. Gmina grozi, że obarczy firmę kosztami1 min na czytanie

0

Minął termin, który zastępca wójta gminy Przemęt Waldemar Kalitka wyznaczył firmie z Czempinia na usunięcie usterek na drodze powiatowej w Buczu. O sprawę na ostatniej sesji dopytywał radny Tomasz Maciejewski.

Mieszkańcy wskazują wiele wad na drodze oddanej do użytku w październiku 2018. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Wykonawca miał usunąć usterki w ramach gwarancji, ale do teraz nic w tej sprawie nie zrobił. Wójt Kalitka dał firmie siedem dni na reakcję i zagroził, że inaczej zleci wykonanie prac innemu przedsiębiorstwu, a koszty tych robót zostaną pokryte z zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

W odpowiedzi gmina Przemęt otrzymała od wykonawcy pismo, że chce się on spotkać i omówić sprawę. – Zaproponowaliśmy termin – 23 marca. Chcemy, żeby w wizji lokalnej uczestniczył przedstawiciel powiatu, wykonawcy oraz radny Maciejewski – mówi wójt Kalitka, który będzie reprezentował gminę Przemęt. Obecnie samorząd czeka na potwierdzenie czy termin odpowiada wszystkim stronom. Trzeba mieć nadzieję, że tym razem przyniesie to spodziewany efekt i usterki zostaną usunięte.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News