NewsNOWY TOMYŚL

Porządki w Parku Feliksa. Wycięto siedem drzew i zlikwidowano kładkę przy stawie. To nie koniec1 min na czytanie

0

Z początkiem marca zlikwidowano kładkę przy stawie w nowotomyskim Parku Feliksa. Jak wyjaśnia p.o. dyrektora Ilona Jakubowska, powodem był jej zły stan techniczny. – Dalsze użytkowanie stwarzało zagrożenie dla odwiedzających park, a kładka, także swym wyglądem, szpeciła otoczenie – tłumaczy Ilona Jakubowska. 

Wcześniej w parku przeprowadzono również prace porządkowe związane z wycinką drzew. Na podstawie decyzji wydanej prze starostwo, wycięto siedem tych, które były w stadium obumierania bądź całkowicie obumarłym. – Drzewa były w złym stanie fitosanitarnym, a także traciły właściwy dla gatunku pokrój korony – wyjaśnia p.o. dyrektora. 

To nie koniec zmian w parku. Jak informuje Jakubowska, do końca marca tego roku ma być ustawiony nowy biletomat przy zoo, bo ten obecny nie daje możliwości płacenia kartą. 

Dodajmy, że roczny budżet na utrzymanie zieleni miejskiej, w tym parków, wynosi ponad 970 tys. zł. Większość z tej kwoty pochłaniają wydatki na wynagrodzenia pracowników zajmujących się zielenią, a drugim miejscu jest zakup materiałów eksploatacyjnych i utrzymanie zieleni. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News