NOWY TOMYŚL

Kościół w remoncie. Radni jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu dotacji1 min na czytanie

0

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu otrzyma od gminy 10 tys. zł na pokrycie kosztów wykonania części prac remontowych w kościele. Radni jednogłośnie opowiedzieli się za tym, aby pieniądze przekazać, dyskusji nad procedowaną uchwałą nie było. 

Prace remontowe w świątyni trwają od dawna. W listopadzie ubiegłego roku proboszcz informował, że przystąpiono do drugiego etapu remontu, podczas którego mają zostać wzmocnione korony murów obwodowych oraz drewniany strop nad drugą emporą. Dwa lata temu wykonano remont więźby dachowej, wymieniono także pokrycie dachowe. Teraz wymieniane mają być tynki, a mur w miejscach zarysowań będzie sklejany i na nowo zbrojony. Po naprawie i wzmocnieniu murów rozpoczną się prace związane z naprawą i częściową wymianą drewnianego sufitu i belek stropowych nad drugą emporą.

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na remont, o czym podczas mszy świętych przypomina ks. proboszcz Tomasz Sobolewski. W ostatnią niedzielę (5.04.) informował, że daninę i ofiarę na kościół, także na dalsze remonty, które cały czas posuwają się naprzód, można wpłacać na konto parafialne 03 9058 0000 0000 0005 7600 0001. 

Uchwała procedowana przez radnych weszła w życie z dniem podjęcia. W jej uzasadnieniu czytamy, że o dotację do gminy wystąpił proboszcz Sobolewski. Przekazanie środków argumentowano tym, że kościół znajduje się na obszarze gminy, jest w złym stanie technicznym i posiada istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub kulturowe. 


RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL