NewsSportowiec Roku 2020

Finał plebiscytu już za nami. Samorządowcy: Będziemy wspierać tę inicjatywę!6 min na czytanie

0

Wczoraj (4.03.) na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wolsztynie odbył się finał plebiscytu Sportowiec Roku 2020, organizowanego przez portal myRegion.pl oraz gazetę Na Temat, we współpracy z Powiatem Wolsztyńskim, Powiatem Nowotomyskim, Powiatem Grodziskim i Gminą Wolsztyn, Gminą Siedlec, Gminą Przemęt, Gminą Rakoniewice, a także Gminą Kuślin. 

Laureatom trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach – młodzieżowej i dorosłej, wręczono nagrody ufundowane przez sponsorów, firmy Improm, NorDan, Szynaka Meble, Radoxim i Dana-Bud. Zwycięzcy otrzymali również pamiątkowe statuetki i dyplomy, a sukcesu gratulowali im obecni przedstawiciele samorządów: starosta wolsztyński Jacek Skrobisz, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, sekretarz starostwa w Grodzisku Wielkopolskim Tomasz Dolata, burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, wiceburmistrz Rakoniewic Arkadiusz Pawłowski, wójt Przemętu Janusz Frąckowiak, wójt Siedlca Jacek Kolesiński, wójt Kuślina Mieczysław Skrzypczak oraz sponsorzy. 

O zwycięstwo w obydwu kategoriach rywalizowało łącznie 20 sportowców z powiatów wolsztyńskiego, nowotomyskiego i grodziskiego. I sportowcom z każdego z tych powiatów udało się wejść do ścisłego finału, dzięki setkom oddanych na nich głosów przez czytelników myRegion i gazety Na Temat. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca i bez względu na ostateczne miejsca, każdemu należą się gratulacje, o czym podczas finału mówili samorządowcy. Zapewnili również, że plebiscyt jest akcją, którą warto wspierać, a to oznacza, że jego kolejna edycja już za rok. 

Lista zwycięzców znajduje się pod materiałem wideo.

Kategoria młodzieżowa

III miejsce

Olaf Zygmunt, piłka nożna, wychowanek Heliosa Bucz

Wychowanek klubu w gminie Przemęt, od 2019 roku zawodnik Akademii Chrobrego Głogów. W 2020 roku dołączył do drugiego zespołu, gdzie w rozgrywkach IV ligi w jedenastu spotkaniach zdobył dziewięć bramek. W okresie zimowym dołączył do pierwszego zespołu, który występuje obecnie w pierwszej lidze. 

II miejsce

Milena Miś, biegi na orientację, Azymut Mochy

Reprezentantka klubu w gminie Przemęt z sukcesami startująca w ogólnopolskich imprezach. Zdobywczyni dwóch złotych medali w Ogólnopolskich Zawodach Pucharu Najmłodszych, zdobywczyni dwóch srebrnych medali w Mistrzostwach Młodzików w sztafecie i indywidualnie w biegach na orientację w terenie.

I miejsce

MŁODZIEŻOWY SPORTOWIEC ROKU 2020

Kamil Kuster, piłka nożna, Nowotomyska Akademia Piłkarska

Przygodę z piłką zaczął w wieku czterech lat. Przechodząc przez kolejne etapy podnosił swoje umiejętności. Obecnie gra w pierwszej lidze i razem z drużyną rywalizuje m.in. z Lechem Poznań i Wartą Poznań. Systematycznie jest powoływany do kadry powiatu. Wielokrotnie wyróżniany jako król strzelców i najlepszy zawodnik turnieju. 

Kategoria dorosłych

III miejsce 

Mateusz Kaczmarek, biegi przez przeszkody, Nadodrze Powodowo

Wychowanek Nadodrza Powodowo, Mistrz Polski seniorów w biegu przez przeszkody na dystansie 3 tys. metrów, który pokonał w 8 minut i 57 sekund. Za swoje osiągnięcie wyróżniony podczas sesji w Rakoniewicach – mieście, z którego pochodzi. 

II miejsce

Martyna Woś, piłka nożna, Grom Wolsztyn 

Zdobywczyni drugiego miejsca w Finale Wojewódzkim rozgrywek Pucharu Polski w futsalu z drużyną Gromu. W obecnym sezonie najlepszy strzelec tego zespołu. Z reprezentacją AZS UAM Poznań Akademicka Mistrzyni Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, Akademicka Mistrzyni Wielkopolski w futsalu, laureatka piątego miejsca Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. 

I miejsce

SPORTOWIEC ROKU 2020

Bartosz Fudali, biegi długodystansowe, Wolsztyński Klub Biegowy

Zdobywca trzeciego miejsca na UltraKotlinie na dystansie 138 km w Szklarskiej Porębie, zdobywca 13 miejsca (4 w kategorii M30) na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju na dystansie 240 km, triumfator Ultramaratonu Nowe Granice w Zielonej Górze na dystansie 73 km.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News