NewsWOLSZTYN

Kina za Rogiem w okolicy już ruszyły, ale to wolsztyńskie wciąż czeka. Na co?1 min na czytanie

0

W piątek (5.03.) do Wolsztyna przyjechać mają przedstawiciele Kina za Rogiem. Jak poinformował dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury – Jarosław Świrszcz, który zarządzać ma nowo powstałym kinem w budynku dworca, wszystkie wymogi stawiane gminie w związku z planowaną umową, zostały spełnione i obecnie nic nie stoi już na przeszkodzie, by ją podpisać.

– Kino ruszy, gdy gmina przekaże środki na jego funkcjonowanie, w tym obsługę i wypożyczenia kopii filmów – mówi Jarosław Świrszcz. – Miesięcznie w kinie ma być wyświetlanych 10 różnych filmów, a roczny koszt działalności oscylować będzie w granicach ok. 80 tys. zł – dodaje.

Doświadczenia innych tego rodzaju małych sal kinowych pokazują, że nie można liczyć na samofinansowanie się przedsięwzięcia. Konieczne będzie więc stworzenie oferty, która pozwoli WDK zarabiać na ofercie alternatywnej do otwartych seansów filmowych. Niewykluczone, że w niewielkiej sali kinowej odbywać się będą m. in. konkursy recytatorskie, ale i prywatne, zamówione przez klientów pokazy filmowe. Kiedy pierwszy seans? – Jak będą na to pieniądze – mówi Jarosław Świrszcz. Zapytaliśmy o to w urzędzie, czekamy na odpowiedź.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News