NewsNOWY TOMYŚL

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie sport, a sposób na zmianę życia. Ruszyły zapisy2 min na czytanie

0

Dzisiaj (24.02.) ruszyły zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową. W naszym regionie są tylko dwie trasy. Obie wyruszą 12 marca, po mszy świętej o godz. 19 z kościoła pw. św. Mateusza w Opalenicy.

Ekstremalna, bo trasę kilkudziesięciu kilometrów trzeba pokonać w nocy. Samotnie i w skupieniu. Bez rozmów i pikników. – Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać – piszą organizatorzy na stronie internetowej. EDK to nie sport, ale sposób na zmianę życia. Na stronię EDK można znaleźć rozważania na wszystkie XIV stacji, warto zabrać je ze sobą.

Na trasie białej – św. Mateusza do pokonania będą 42 kilometry. Przez Urbanowo, Woźniki, Kotowo, Granowo, Kubaczyn, Niemierzyce, Strzępiń, Zemsko, Januszewice, Słupie, Rybojedzko, Tomice, Żarnowiec, Lisówki, Trzcielin do Konarzewo. Po drodze pątnicy zatrzymają się przy czternastu stacjach drogi krzyżowej. Trasa przebiega głównie drogami utwardzonymi (asfalt, pozbruk-ok. 36 km), odcinki drogi o zmiennej nawierzchni to drogi polne i dukty leśne (ok. 7km). Większość trasy biegnie wzdłuż dróg gminnych, powiatowych, jeden odcinek wzdłuż drogi krajowej, większość w terenie otwartym, w terenie leśnym ok. 5 km.

Dla osób dla, których to zbyt duże wyzwanie przygotowano jeszcze krótszą trasę – 34 kilometry. Początek również w Opalenicy, a koniec w Konarzewie. Po drodze do pokonania będzie Drapak, Troszczyń, Kozłowo, Szewce, Zgoda, Dobieżyn, Skrzynki, Żarnowiec i Podłoziny. Trasa ma charakter szlaku turystycznego. Przebiega drogami o różnej nawierzchni. Ok. 12 km to drogi o nawierzchni bitumicznej, pozostałe to drogi polne, szutowe oraz dukty leśne. Pomiędzy III i IV, X i XI oraz w dalszej części odcinka pomiędzy XI i XII stacją trasa przebiega w otoczeniu lasu.

Organizatorzy zalecają poruszanie się w grupach nie większych niż 10 osób, ale też nie w pojedynkę. Na trasie obowiązuję reguła milczenia. Warto zabrać ze sobą elementy odblaskowe i latarkę czołówkę.

JP

TUTAJ można się zapisać.

Foto: EDK

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News