NewsWOLSZTYN

Droga do remontu, chodnik musi jeszcze poczekać1 min na czytanie

0

Gmina Wolsztyn rozstrzygnęła przetarg na remont ulicy Powstańców Wielkopolskich od skrzyżowania z drogą krajową do ul. Działkowej oraz części ul. Żegockiego. W planach jest budową stanowisk postojowych i chodnika. W budżecie zarezerwowano na ten cel 525 tys. zł, ale po przetargu udało się zaoszczędzić ok. 156 tys. zł. – Zapomniano jednak o działkowcach – mówi Jarosław Wróblewski, radny gminy Wolsztyn.

Chodzi o kawałek traktu dla pieszych wzdłuż płotu Rodzinnych Ogródków Działkowych. Po raz pierwszy radny Wróblewski upominał się o tą sprawę w 2017 roku. – Teraz złożyłem kolejną interpelację – mówi. Upomniał się też o budowę przejścia dla pieszych na ulicy Energetycznej, między ul. Powstańców Wielkopolskich a Komorowem.

W odpowiedzi burmistrz Wojciech Lis wyjaśnia, że w 2018 roku została wykonana dokumentacja dla wspomnianego chodnika. Pieniędzy na budowę jednak nie ma. – Przy tworzeniu budżetu w latach ubiegłych każdorazowo analizowano wszystkie potrzeby z zakresu budowy, przebudowy, modernizacji dróg i ulic w gminie – czytamy w odpowiedzi burmistrza. Włodarz wspomniał też o remoncie jezdni.

– Czy nie można na to przeznaczyć zaoszczędzonych pieniędzy? – zastanawia się radny. W odpowiedzi na interpelację, którą sporządzono dzień po podpisaniu umowy z wykonawcą remontu, nie ma jednak o tym mowy.

Kwestią przejścia dla pieszych zajmie się komisja ruchu na najbliższym posiedzeniu.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News