NewsNOWY TOMYŚL

Oni stracili ojca, ona męża. „Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tych trudnych chwilach”2 min na czytanie

0

Gdy w poniedziałek (15.02.) Anna Boczek wychodziła do pracy, w kamienicy przy Mickiewicza panował spokój. Pozostali domownicy jeszcze spali. – Około godz. 6.30 zadzwoniła do mnie córka i powiedziała, że wybuchł pożar. Siedziała w wozie strażackim i nie wiedziała, gdzie jest brat i tata. Byłam na miejscu po kilku minutach – wspomina pani Anna. 

Mieszkanie państwa Boczek składało się z trzech pokoi. W jednym spali rodzice, w pozostałych dwóch dzieci – 19-letnia córka i 25-letni syn. – To mąż ich obudził. Gdyby nie on, mogło się skończyć jeszcze większą tragedią – przyznaje pani Ania. Jej syn ratując się przed ogniem wyskoczył przez okno, a upadek zamortyzowało zadaszenie nad wejściem do budynku. Córkę ewakuowali strażacy. Najpoważniejsze obrażenia odniósł pan Piotr. Jak bliskim przekazali lekarze, zmarł w następstwie poparzeń, nie w wyniku upadku. Pani Ania straciła męża, dzieci ojca, a rodzina została bez dachu nad głową. 

Z pomocą przyszła gmina Nowy Tomyśl i wielu dobrych ludzi. Obecnie pani Ania z synem i córką przebywają w mieszkaniu zastępczym, a gmina remontuje te, do którego niebawem się wprowadzą. – Jestem wdzięczna za tą pomoc – podkreśla pani Ania. Zaznacza jednak, że nie chciałaby mieszkać w gminnym lokalu na stałe. – Na razie podpisaliśmy umowę dzierżawy na rok – tłumaczy kobieta. 

Na tę chwilę trudno powiedzieć, co dokładnie będzie potrzebne do wyposażenia mieszkania. Wolontariusze, którzy zgłosili się z chęcią pomocy, spisali, co kto może ofiarować. Ogłosili też zrzutkę i organizują charytatywny turniej piłki nożnej. – Bardzo szanuję tych wszystkich ludzi, którzy przyszli do nas z sercem na dłoni w tak trudnych dla nas chwilach. Dziękujemy za pomoc, którą już otrzymaliśmy i którą jeszcze otrzymamy – kończy pani Ania. Pogrzeb jej męża odbędzie się we wtorek (23.02.) o godz. 11 na cmentarzu w Nowym Tomyślu. 

JP

Czytaj również:

Kamienica w ogniu. Ludzie skakali przez okna. Trwa akcja strażaków

Nie żyje 54-latek, który wyskoczył z okna płonącej kamienicy

Pogorzelcy dostaną mieszkania. Najpóźniej za dwa tygodnie

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News