NewsNOWY TOMYŚL

Kino w Zbąszyniu oficjalnie otwarte. Seanse już w ten weekend, liczba miejsc jest ograniczona1 min na czytanie

0

W piątek (12.02.) oficjalnie otwarto kino w Zbąszyniu. Przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Tomasz Kurasiński, dyrektor centrum kultury Mateusz Basiński, Grzegorz Gaweł, Piotr Poniedziałek i poseł Jakub Rutnicki. 

Na potrzeby kina zaadoptowano istniejące już pomieszczenie na terenie Campingu przy Baszcie, a koszt inwestycji wyniósł około 250 tys. zł. Sala pomieści 35 widzów, ale obecnie, ze względu na pandemię, maksymalnie może w niej przebywać 17 osób. Pierwsze seanse już w ten weekend. Na sobotę (godz. 15 i 18) i niedzielę (godz. 15 i 18) zaplanowano projekcję filmu Notting Hill. Miejsca można rezerwować pod numerem 500 001 127. Seans są bezpłatne. 

Kino powstało z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. – Ten program wspaniale wpisuje się w potrzeby naszych miejscowości. Mam nadzieję, że już niedługo kolejne będą mogły cieszyć się z takich inwestycji – komentuje poseł Jakub Rutnicki. Przypomnimy, że kino w ubiegłym roku otwarto też w Siedlcu. Ta gmina była pierwszą w regionie, gdzie taką inwestycję zrealizowano. 

ŁR

FOTO: Jakub Rutnicki / Facebook

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News