NewsNOWY TOMYŚL

Dwie ścieżki i dwie drogi za miliony. Powiat domyka formalności i rozpoczyna budowę1 min na czytanie

0

Dwie nowe ścieżki rowerowe powstaną w tym roku w gminie Zbąszyń. Pierwsza połączy Zbąszyń z Chrośnicą, druga Nową Wieś z Perzynami. Jak wyjaśnia Tomasz Antuszewski, kierownik wydziału infrastruktury nowotomyskiego starostwa, finansowanie inwestycji jest w gestii powiatu, bo obydwa trakty będą biec wzdłuż dróg powiatowych. Antuszewski podkreśla, że projekty ścieżek sfinansowała gmina Zbąszyń, która przekazała na ten cel 100 tys. zł. 

Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński zaznacza, że docelowo gmina chce umożliwić dojazd rowerem do Zbąszynia mieszkańcom wszystkich tzw. satelitarnych miejscowości wokół stolicy samorządu. Podkreśla, że ścieżki mają okalać jezioro, a duży projekt związany z budową kolejnych traktów, m.in. łączących Chrośnicę z Sękowem, jest w przygotowaniu. 

Ścieżki to nie jedyne planowane inwestycje w powiecie nowotomyskim. Kwestią kilku tygodni jest rozpoczęcie prac na szlaku pomiędzy Nowym Dworem a Łomnicą, gdzie wylany będzie asfalt. To jedna z większych inwestycji, wyczekiwana przez mieszkańców, którzy często korzystają ze wspomnianego skrótu. Budowa szlaku pochłonie ponad 2 mln zł, ale znacznie droższa będzie droga w innej części powiatu, na terenie gminy Kuślin. Kilometrowy odcinek w stronę Śliwna ma kosztować około 5 mln zł. Jak ustaliliśmy, inwestycję „klępnięto” już w województwie, a teraz czeka na akceptację premiera. Zadanie ma być bowiem finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. 

ŁR 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News