NewsWOLSZTYN

Na parkingach zaspy, ale płacić trzeba. Urząd: odśnieżanie to zadanie operatora1 min na czytanie

0

Firma City Park z Grudziądza zgarnia rocznie ponad 600 tys. zł za parkowanie w centrum Wolsztyna. To półtora raza tyle , ile z parkingów wyciąga miasto. – Utrzymanie parkingów w strefie, w tym ich odśnieżanie, to zgodnie z umową zadanie operatora – mówi Maciej Ratajczak z Urzędu Miejskiego w Wolsztynie i odsyła do wolsztyńskiego biura SPP.

Z kolei kierowniczka biura obsługi klienta SPP twierdzi, że nie jest upoważniona do udzielania informacji i odsyła do rzecznika prasowego City Park. Miękki puch, a uwiera.

Śnieg pada od poniedziałku (8.02.), ale – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dopiero dzisiaj zarządca płatnej strefy parowania w Wolsztynie podpisał umowę z podwykonawcą na odśnieżanie parkingów. Na pierwszy ogień poszły miejsca postojowe dla niepełnosprawnych.

Przed południem człowiek z łopatą faktycznie pracował na Strzeleckiej. Odśnieżał właśnie miejsce dla niepełnosprawnych. Takich miejsc jest w mieście ok. 20. Co z resztą? Podobno dziś mają zostać oczyszczone, ale… I tu prawdziwe zaskoczenie – “odśnieżanie parkingów utrudniają zaparkowane pojazdy”.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News