NewsWOLSZTYN

Były naciski i szukanie donosicieli. Czy radni chcą sterować burmistrzem?2 min na czytanie

0

Kolejni radni reagują na przepychanki w klubie KWW Wojciecha Lisa w radzie miejskiej Wolsztyna. Szef klubu – Jarosław Wróblewski mówi, że radny Lech Daleki posunął się za daleko ujawniając treść wewnętrznych rozmów klubowych. Tymczasem bez jego wypowiedzi dotyczących głosowania w sprawie wyjścia radnych z klubu, opinia publiczna i wyborcy nigdy pewnie nie dowiedzieliby się, co dzieje się w szeregach ugrupowania.

Przypomnijmy, że zdaniem Dalekiego za opuszczeniem klubu opowiedziało się sześcioro radnych, w tym przewodniczący rady miejskiej, wiceprzewodnicząca i przewodniczący klubu oraz Marcin Klessa, Mariusz Przybyła i Stefan Piechocki. Wróblewski dorzuca do tego grona również Dalekiego, który także podniósł rękę. Nim jednak radny Wróblewski o tym przypomniał, sam Lech Daleki stwierdził, że niemal dał się nakłonić.

Zdaniem przewodniczących rady i klubu powodem do takich kroków miało być niezadowolenie z rozluźnienia współpracy pomiędzy burmistrzem i radnymi. Głosowanie za lub przeciw wyjściu z klubu miało być ich zdaniem suwerenną decyzją każdego zainteresowanego, ale radna Olga Hubert przyznaje, że na radnych były wywierane naciski w sprawie rozwiązania klubu. Jej zdaniem chodziło o możliwość wpływania na decyzje burmistrza, a deklaracje miały być kartą przetargową, a może i sposobem na pozbycie się niechcianych członków klubu.

Radna uważa, że radni, którzy zainicjowali tę akcję, teraz się tego wypierają zapewniając, że nigdy nie podważali poparcia dla Wojciecha Lisa i deklarują współpracę. – Sama otrzymywałam telefony informujące o spotkaniach z zaznaczeniem, że burmistrz ma się o nich nie dowiedzieć i sms-y, z deklaracją wyjścia z klubu, którą miałam podpisać – mówi, że gdy się na to nie zgodziła, zaproszono ją na „uświadamiające” spotkanie, podczas którego zasugerowno jej, że donosi burmistrzowi to, czego nie powinien wiedzieć. – To nie jest dążenie do rozwiązania problemów. To jest spisek – mówi radna Hubert.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News