GRODZISKNews

Park ma lata świetności za sobą, ale może odzyskać dawny blask. Zlecono pierwsze prace1 min na czytanie

0

W Kamieńcu za kościołem, na terenie należącym do gminy jest usytuowany park o powierzchni ponad 4 ha, wpisany do rejestru zabytków województwa wielkopolskiego. Teren ten lata świetności ma już za sobą, dlatego wójt Piotr Halasz chce przywrócić mu dawny blask. 

Podpisano już umowę z firmą zajmującą się architekturą krajobrazu, która przygotuje niezbędne dokumenty do wykonania rewitalizacji parku. W pierwszym etapie ma być wykonana m.in. szczegółowa inwentaryzacja dendrologiczna drzew i krzewów, program prac restauratorskich i konserwatorskich dla zadrzewień parkowych, projekt koncepcyjny zagospodarowania parku oraz szczegółowy projekt nasadzeń roślin ozdobnych. 

W ramach projektu uwzględniony zostanie rys historyczny parku, jego pierwotne założenia, rozbudowane zostaną alejki spacerowe i zamontowane oświetlenie. Wszystkie dokumenty i programy muszą zostać uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Ochrony Zabytków w Poznaniu, który sprawuje nadzór nad gminnym parkiem w Kamieńcu. W drugim etapie zostaną wykonane przyjęte przez konserwatora prace. Celem zaplanowanej rewaloryzacji parku jest przywrócenie jego funkcjonalności, aby stał się miejscem otwartym dla spacerowiczów, biegaczy, rodzin z dziećmi i osób chcących wypocząć w miejscu bezpiecznym i pięknym. 

AS

FOTO z lotu ptaka: Grupa Rabiega, Konrad Rabiega

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK