Sportowiec Roku 2020

20 sportowców nominowanych do finału naszego plebiscytu!6 min na czytanie

0

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w nasz plebiscyt i zgłoszenia, które otrzymaliśmy! Zgodnie z regulaminem nominowaliśmy do finału dziesięciu sportowców w kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku 2020 (do 18. roku życia) i dziesięciu sportowców w kategorii Sportowiec Roku 2020 (powyżej 18. roku życia).

Od dziś rusza głosowanie, które potrwa do 18 lutego. Głosy można oddawać za pomocą kuponów w gazecie Na Temat, które należy dostarczać do redakcji przy ul. 5 Stycznia 33 w Wolsztynie osobiście lub listownie. Głosowanie trwa także w internecie, na portalu myRegion.pl (POD LISTĄ Z NAZWISKAMI SPORTOWCÓW). Pamiętajcie, termin oddawania głosów mija 18 lutego, a wielki finał już w marcu. Do dzieła! 

KATEGORIA MŁODZIEŻOWY SPORTOWIEC ROKU 2020

Roksana Jagodzińska | Piłka nożna, KS Obra Zbąszyń

Reprezentantka Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, uczestniczka Letniej Akademii Młodych Orłów w kategorii dziewcząt organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej, zawodniczka młodzieżowego zespołu KS Obra Zbąszyń biorącego udział w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

Krzysztof Jokiel | Kajakarstwo, Zryw Wolsztyn 

Zdobywca dwóch srebrnych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów. W K1 na dystansie 1 tys. metrów oraz w K1 na dystansie 500 metrów. Zawodnik kadry narodowej juniorów. 

Nikodem Kamrowski | Boks, KS Obra Zbąszyń 

Zdobywca m.in. pierwszych miejsc Mistrzostwach Okręgu kadetów w boksie w Poznaniu, Turnieju Nadziei Olimpijskich w Poznaniu, Gali boksu zawodowego Hussars Boksing Młode Wilki w Złotowie. Laureat zawodów w Kraśniku i Krzyżowej. Zajął czwarte miejsce w rankingu Polskiego Związku Bokserskiego w 2020 roku, członek Kadry Wielkopolski kadetów w boksie. 

Agata Kobielska | Brazylijskie Ju – Jitsu, Klub Sportów Walki „De La Riva”

Zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski dla dzieci. Trenuje od sześciu lat. Ma pomarańczowy pas. Sumiennie i regularnie uczestniczy w treningach.

Kamil Kuster | Piłka nożna, Nowotomyska Akademia Piłkarska

Przygodę z piłką zaczął w wieku czterech lat. Przechodząc przez kolejne etapy podnosił swoje umiejętności. Obecnie gra w pierwszej lidze i razem z drużyną rywalizuje m.in. z Lechem Poznań i Wartą Poznań. Systematycznie jest powoływany do kadry powiatu. Wielokrotnie wyróżniany jako król strzelców i najlepszy zawodnik turnieju. 

Jakub Micewski | Żeglarstwo, Wolsztyński Klub Żeglarski 

Zdobywca piątego miejsca w kategorii młodzieżowej i 18 miejsca w kategorii otwartej na Mistrzostwach Polski w klasie finn w Gdyni. Laureat drugiego miejsca w kategorii młodzieżowej oraz 13 miejsca w kategorii otwartej na regatach Finału Pucharu Polski na Zegrzu. Zajął także trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej w Pucharze Polski klasy finn. 

Paulina Michalska | Podnoszenie ciężarów, Budowlani – Całus

Reprezentantka uznanego w regionie klubu, złota medalistka Mistrzostw Polski do lat 15, złota medalistka Mistrzostw Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Złota Medalistka Mistrzostw Wielkopolski. 

Milena Miś | Biegi na orientację, Azymut Mochy

Reprezentantka klubu w gminie Przemęt z sukcesami startująca w ogólnopolskich imprezach. Zdobywczyni dwóch złotych medali w Ogólnopolskich Zawodach Pucharu Najmłodszych, zdobywczyni dwóch srebrnych medali w Mistrzostwach Młodzików w sztafecie i indywidualnie w biegach na orientację w terenie. 

Oliwia Nowak | Podnoszenie ciężarów, Budowlani – Całus; sekcja w Białej Wsi

Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 wynikiem 104 kg zdobyła brązowy medal w dwuboju olimpijskim w kategorii 64 kg. W Mistrzostwach Polski do lat 15 w Nowym Tomyślu wywalczyła natomiast brązowy medal w rwaniu i czwarte miejsce w dwuboju olimpijskim uzyskując wynik 108 kg. 

Olaf Zygmunt | Piłka nożna, SKS Helios Bucz

Wychowanek klubu w gminie Przemęt, od 2019 roku zawodnik Akademii Chrobrego Głogów. W 2020 roku dołączył do drugiego zespołu, gdzie w rozgrywkach IV ligi w jedenastu spotkaniach zdobył dziewięć bramek. W okresie zimowym dołączył do pierwszego zespołu, który występuje obecnie w pierwszej lidze. 

ANKIETA MŁODZIEŻOWY SPORTOWIEC ROKU 20201 min na czytanie

KATEGORIA SPORTOWIEC ROKU 2020

Zofia Derwich | Żeglarstwo, Wolsztyński Klub Żeglarski 

Zdobywczyni złotego medalu na mistrzostwach Polski w kategorii juniorek. 

Nikodem Dworczak | Lekkoatletyka, Nadodrze Powodowo

Mistrz Polski U – 23 na 3 tys. metrów przez przeszkody, wicemistrz na 10 tys. metrów oraz brązowy medalista na 5 tys. metrów. Członek kadry narodowej, klasa sportowa mistrzowska, absolwent Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie. Obecnie student Uniwersytetu Kentaky w USA.

Bartosz Fudali | Biegi długodystansowe, Wolsztyński Klub Biegowy

Zdobywca trzeciego miejsca na UltraKotlinie na dystansie 138 km w Szklarskiej Porębie, zdobywca 13 miejsca (4 w kategorii M30) na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju na dystansie 240 km, triumfator Ultramaratonu Nowe Granice w Zielonej Górze na dystansie 73 km. 

Nikola Horowska | Lekkoatletyka, Nadodrze Powodowo

Mistrzyni Polski U20 na 200 metrów, wice mistrzyni U20 w skoku w dal, członkini kadry narodowej, klasa sportowa mistrzowska. Międzynarodowa rekordzistka Wolsztyna na 60 metrów – 7.83 na 100 metrów; 11.84 na 200 metrów. Członek kadry narodowej.

Ernest Kaciczak | Siatkówka, ZAKSA Strzelce Opolskie

Były zawodnik nowotomyskiego „Kangura”, później reprezentant warszawskiego klubu MOS Wola. Obecnie siatkarz w ZAKSIE Strzelce Opolskie, ostatnio powołany do pierwszego składu i uczestnik ligi mistrzów. Razem z drużyną pokonał przeciwnika ze Stambułu i awansował do ćwierćfinału siatkarskiej ligi mistrzów. 

Mateusz Kaczmarek | Biegi, BKS Bydgoszcz

Wychowanek Nadodrza Powodowo, Mistrz Polski seniorów w biegu przez przeszkody na dystansie 3 tys. metrów, który pokonał w 8 minut i 57 sekund. Za swoje osiągnięcie wyróżniony podczas sesji w Rakoniewicach – mieście, z którego pochodzi. 

Maurycy Kłysz | Biegi, TKKF Łabędź Zbąszyń 

Biega od 16 lat. Zajął pierwsze miejsce w Grand Prix Leszna, na dystansach od 5 do 10 km. Drugie miejsce Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 5 kilometrów, w kategorii open oraz drugie miejsce na lotnej premii.

Wiktor Kozłowski | Brazylijskie Ju – Jitsu, Klub Sportów Walki „De La Riva”

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu. Trenuje od dwunastu lat. Posiada purpurowy pas. Obecnie łączy studia z treningami. 

Kinga Waszkowiak | Unihokej, PKS MOS Zbąszyń 

Zdobywczyni drugiego miejsca w rozgrywkach Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet wraz z drużyną, zdobywczyni czwartego miejsca wraz z reprezentacją Polski U 19 w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja 15. Polish Cup 2020. Ma na koncie brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet w Unihokeju. Powołana na zgrupowania kadry narodowej kobiet, wielokrotnie wybierana zawodniczką meczów ekstraligi unihokeja kobiet. 

Martyna Woś | Piłka nożna, Grom Wolsztyn 

Zdobywczyni drugiego miejsca w Finale Wojewódzkim rozgrywek Pucharu Polski w futsalu z drużyną Gromu. W obecnym sezonie najlepszy strzelec tego zespołu. Z reprezentacją AZS UAM Poznań Akademicka Mistrzyni Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, Akademicka Mistrzyni Wielkopolski w futsalu, laureatka piątego miejsca Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. 

ANKIETA KATEGORIA SPORTOWIEC ROKU 20201 min na czytanie


Podziel się informacją ...

Zobacz inne