NewsREGION

„Wracamy na ulice! PiS znowu igra z życiem Polek”. Będą protesty w naszych miastach1 min na czytanie

0

Dziś opublikowano uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji, który zapadł w październiku. Rzecznik rządu zapowiedział ponadto, że jeszcze dziś wyrok opublikowany zostanie w Dzienniku Ustaw. A to oznacza, że zacznie obowiązywać. 

Przypomnijmy, że w październiku TK orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. – Życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno być chronione przez ustawodawcę – podkreślił Trybunał uzasadniając orzeczenie. Spotkało się ono z falą protestów w całym kraju, w tym w naszym regionie – Grodzisku, Wolsztynie czy Nowym Tomyślu. 

Po dzisiejszej publikacji uzasadnienia są już zapowiedzi kolejnych protestów, a u nas najbliższy planowany jest na piątek (29.01.) w Grodzisku. – Wracamy na ulice! PiS znowu igra życiem Polek publikując w środku pandemii wyrok. Nie liczą się z nikim. Nie obchodzi ich zdrowie kobiet, demokracja, upadająca gospodarka, zamykane firmy i rosnące wydatki na kościół – piszą przedstawiciele grodziskiej Lewicy informując, że protest ma się odbyć na grodziskim rynku w piątek o godz. 19. Protestujemy przeciwko świństwom Kaczyńskiego, Morawieckiego, Dudy, Sasina i całej tej pisowskiej bandy zbrodniarzy, która skłóca naród – podkreślają. 

Manifestacje odbywające się w październiku i listopadzie przyciągnęły tysiące mieszkańców Wolsztyna, Grodziska i Nowego Tomyśla. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News