NewsNOWY TOMYŚL

Przejedź się motorem z burmistrzem! To jedna z atrakcji finału WOŚP w Opalenicy1 min na czytanie

0

Tegoroczny finał WOŚP-u Jurka Owsiaka dla wszystkich sztabów będzie inny, bez występów i tłumów ludzi na licytacjach. Jednak każdy lokalny ośrodek kultury, będący od lat centrum sztabowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stara się przygotować atrakcyjne niespodzianki dla wszystkich, którzy wspierają tę akcję. 

W Opalenicy przed centrum kultury można zrobić sobie zdjęcie przy ściance orkiestry, a w holu ośrodka stoi puszka, gdzie można wrzucać datki. Podobne ustawiono też w innych punktach miasta, w tym m.in. w Intermarche czy hurtowni MaVio. Przyjmowane są też fanty na licytacje. Oprócz standardów w postaci złotych serduszek, wylicytować można też przejazd z burmistrzem na motocyklu, przelot samolotem czy podróż motorówką po zbąszyńskich jeziorach. Do „wzięcia” są też sesje fotograficzne, worki z cukrem z opalenickiej cukrowni i vouchery do hoteli czy restauracji. 

Tradycją opalenickiego sztabu jest licytacja kawałka schodów z remontowanego przed laty centrum kultury, który i tak trafia ponownie na licytację. Obecnie jego cena wynosi 3,5 tys. zł. Odważni mogą też wylicytować … przejęcie batuty od dyrygenta opalenickiej orkiestry, by w czasie jednego z koncertów ją poprowadzić. Jak mówi nam Szymon Kandulski z centrum kultury, to jednak nie koniec atrakcji. – Będzie też niespodzianka w postaci koncertu „Perfekcyjne przeboje” oraz oryginalne, stworzone przez opaleniczan „Światełko do nieba”. 

– Chcemy poprosić mieszkańców, by zapalili przed swoimi domami światełka – mówi Szymon Kandulski. – Rozdajemy już chętnym tzw. zimne ognie, by symbolicznie zakończyć 29. Finał WOŚP. Transmisja koncertu o godz 20 na YouTube i w telewizji kablowej – zachęca Szymon Kandulski.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News