NewsREGION

Dwie wsie docenione w wojewódzkim konkursie. “Cieszymy się, że nas zauważono!”1 min na czytanie

0

Grójec Mały, gdzie sołtysem jest Ryszard Kluj, nagrodzony w konkursie “Aktywna Wieś Wielkopolska”. – Cieszę się z wyróżnienia. Rozumiem, że to nagroda za całokształt mojej pracy, czyli czas już kończyć – śmieje się Ryszard Kluj, który przez lata złożył kilka wniosków o dofinansowanie na sołeckie inwestycje i otrzymał wsparcie. Powstała m.in. promenada grójecka, salę doposażono w sprzęt nagłośnieniowy, pojawił się też nowy namiot.

Z powodu pandemii nie będzie w tym roku uroczystej gali. Sołtys dostał już list gratulacyjny, a na konto gminy wpłynęły 3 tys. zł nagrody z przeznaczeniem dla sołectwa. – Przyda się na niespodziewane wydatki, które pojawiają się co roku – mówi Kluj. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zapowiedzieli też, że zjawią się z wizytą u sołtysa, żeby osobiście mu pogratulować, ale nie wiadomo jeszcze kiedy. To już IV edycja konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” dla uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

Ryszard Kluj nie zwalnia tempa i szykuje już kolejny wniosek o dofinansowanie. Tym razem chodzi o siłownię zewnętrzną, która ma stanąć przy sali wiejskiej. Na ten cel mieszkańcy zarezerwowali 3 tys. 500 zł z funduszu sołeckiego, do wkładu własnego dołożyć ma gmina. – Wniosek składamy pod koniec lutego i liczę, że dostaniemy pieniądze – mówi sołtys Kluj. Dodajmy, że wyróżnienie w konkursie otrzymała też Chrośnica w gminie Zbąszyń.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News