GRODZISKNews

Jest wzięcie na mieszkania. Spółdzielnia buduje kolejny blok i pozyskuje nowe tereny2 min na czytanie

0

W grudniu 2019 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodzisku Wlkp. oddała do użytku budynek wielorodzinny przy ul. Winnej 33A, przekazując klucze do mieszkań nowym właścicielom 34 lokali. W tym samym czasie trwały już intensywne prace przygotowawcze, zmierzające do planowanego na wiosnę 2020 roku rozpoczęcia realizacji nowoczesnego budynku przy ul. Winnej 33B, wyposażonego między innymi w proekologiczne rozwiązania instalacyjne w postaci paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła. – Niestety wybuch pandemii oraz niespodziewany, a jak się później okazało w opinii organów administracji państwowej, nieuzasadniony protest mieszkańców nieruchomości sąsiadujących z terenem inwestycji, spowodował wydłużenie terminu pozyskania prawomocnego pozwolenia na budowę aż do października ubiegłego roku – mówi wiceprezes spółdzielni ds. technicznych Marcin Wojciechowski. Wyjaśnia, że z tego powodu przyszli mieszkańcy nowego budynku będą mogli się cieszyć ze swoich czterech kątów w ostatnim kwartale 2021 roku.

Wiceprezes tłumaczy, że w niedawno zakończonym roku Spółdzielnia, przy wsparciu funduszy unijnych w ramach niskooprocentowanej pożyczki Jessica 2, z powodzeniem zainwestowała również niemal trzy i pół miliona złotych w zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz poprawę walorów estetycznych fragmentu Osiedla Wojska Polskiego powstałego w latach 90. ubiegłego wieku. – W ramach wspomnianego zadania docieplono ściany zewnętrzne, stropodachy oraz ściany piwnic sześciu budynków wielorodzinnych, co stanowi ostatni etap ogromnego jak na nasze możliwości, trzyletniego projektu termomodernizacyjnego o łącznej wartości prawie 11 milionów złotych. Wkład własny Spółdzielni w ramach wydatkowanych środków wyniósł 30 proc. wartości robót, a dzięki poniesionym nakładom zmodernizowane budynki będą spełniać rygorystyczne normy cieplne przewidywane na rok 2021 – tłumaczy Marcin Wojciechowski. 

Przez znaczną część tego roku trwać będzie realizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Winnej 33B, w którym docelowo znajdzie się 31 lokali mieszkalnych oraz 1 lokal usługowy. Równolegle ze wznoszeniem samego obiektu powstawać będzie kompletna infrastruktura w jego otoczeniu – drogi wewnętrzne, plac zabaw oraz tereny zielone. – Priorytetem Spółdzielni jest dążenie do tego, by osiedla, które tworzy dla swoich mieszkańców cechowała wygoda, estetyka i funkcjonalność. Czujemy olbrzymią satysfakcję z tego, że nasza oferta mieszkaniowa cieszy się niesłabnącą popularnością. Prowadzimy czynności związane z pozyskaniem nowych terenów pod zabudowę, chcąc systematycznie rozwijać przestrzeń miejską w charakterystyczny dla nas, uporządkowany sposób. Coraz częściej zauważamy, że uroki Grodziska przyciągają ludzi zarówno z okolicznych, jak i nieco oddalonych miejscowości. Zamierzamy inwestować również z myślą o nich – podkreśla na koniec Marcin Wojciechowski. 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK