NewsNOWY TOMYŚL

Dostawa szczepionek wstrzymana. “Probujemy się dodzwonić, bezskutecznie”1 min na czytanie

0

W lecznicy w Nowym Tomyślu zaszczepiono przeciw koronawirusowi ok. 300 osób z branży medycznej. W kolejce czeka drugie tyle. Dzisiaj (18.01.) szpital dostał wiadomość, że dostawy zostają wstrzymane. – Próbujemy się dodzwonić do NFZ – tu, ale bez skutecznie. W tej chwili nie wiemy, kiedy i ile dawek dostaniemy – mówi dyrektor szpitala w Nowym Tomyślu Tomasz Przybylski. Wszystkie osoby zapisane na ten tydzień zostaną poinformowane o nowym terminie szczepienia drogą elektroniczną.

Mimo tych niepokojących informacji trwa rejestracja do szczepień dla seniorów w wieku 80 lat i więcej. Od piątku (22.01.) będą mogły zapisywać się osoby w wieku 70 lat i starsze. Telefony w Nowym Tomyślu grzeją się do czerwoności. Punkt szczepień pracuje od poniedziałku do piątku, w godz. od 10 do 13, dzwonić można pod numer 502 626 957. Dyrektor Przybylski zachęca też do korzystania z infolinii – 989. Można też zarejestrować się elektronicznie poprzez na stronie pacjent.gov.pl

Informacje o ilości dostępnych dawek szczepionki zmieniają się z godziny na godzinę. Przed rozpoczęciem rejestracji dyrektor Przybylski miał informację, że dostaną tygodniowo 30 dawek, a w piątek (15.01.) rano przyszła wiadomość, że będą mogli zaszczepić tygodniowo 210 osób. Następnie, że jednak jednak 30. – Jesteśmy w stanie obsłużyć dziennie 100 pacjentów, czyli tygodniowo nawet 500, ale musimy mieć czym – podsumowuje Tomasz Przybylski.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News