NewsWOLSZTYN

Nasi nauczyciele przetestowani, ale nie wszyscy. Sanepid podaje wyniki1 min na czytanie

0

Duże zainteresowanie pracowników oświaty badaniami na Covid-19 i bardzo dobre wyniki. Jak poinformował szef wolsztyńskiego sanepidu – Piotra Zielonka, do udziału w badaniu przesiewowym zgłosiło się 275 nauczycieli klas 1-3 i pracowników obsługi szkół podstawowych z terenu powiatu. To ok. 30 procent wszystkich, którzy mogli się poddać bezpłatnemu testowaniu.

Co ciekawe, choć od początku wiadomo było, że testy są dobrowolne, a chętni będą badani testami wymazowymi RT-PCR, tylko 79 procent osób, które się zgłosiły, wyraziło zgodę na pobranie wymazu i przeszło badania. Dobra wiadomość jest taka, że tylko jeden wynik był pozytywny.

Same wyniki testów miały mieć początkowo wpływ na decyzję o powrocie uczniów najmłodszych klas do szkół. Rozpoczęły się w ubiegły poniedziałek i trwały do piątku (11 – 15.01.), a rząd zdecydował się przywrócić nauczanie stacjonarne nie czekając na ich wyniki. Plus jest taki, że nauczyciele zakażeni Sars-CoV-2 nie stanęli przy tablicach. W sumie w całym kraju przebadanych zostało blisko 134 tys. pracowników oświaty. Covid-19 wykryto u 2 tys. 422 osób , czyli 2 proc. z nich.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News