NewsREGION

Szczepienia. Seniorzy mogą się zapisywać, ale nie w szpitalu w Grodzisku1 min na czytanie

0

Szpital w Grodzisku zaszczepił przeciw koronawirusowi już 255 osób z branży medycznej. W ramach tzw. grupy zero zgłosiło się ok. 350 osób, w tym 100 pracowników szpitala. Szczepienia nadal trwają. Osoby w ramach tej grupy mogą się zgłaszać do jutra (14.01.). Od 20 stycznia szpital w Grodzisku rozpocznie podawanie drugiej dawki. – Jesteśmy szpitalem węzłowym i szczepień populacyjnych nie będziemy prowadzić – mówi dyrektor szpitala w Grodzisku, Halina Sroczyńska. Zaznacza, że mają dużo telefonów w sprawie szczepień seniorów, ale przynajmniej na razie nie będą tego robić.

Na terenie powiatu grodziskiego zgłosiło się siedem punktów szczepień. To przychodnia Puls w Rakoniewicach, Centrum Medyczne Iwona Zys w Rakoniewicach, przychodnia Gro – Dent w Grodzisku, przychodnia Lech Popa w Wielichowie, centrum medyczne Salus w Wielichowie, przychodnia Roman Pona i Jacek Piotrowski w Granowie oraz centrum medyczne Salus w Kamieńcu. W powiecie wolsztyńskim jest pięć punktów: szpital w Wolsztynie, Centrum Medyczne Salus Siedlcu, Centrum Medyczne Salus w Przemęcie, przychodnia „Zdrowie: w Buczu i przychodnia Maria Piotrowicz w Kaszczorze. W powiecie nowotomyskim podobnie pięć, to szpital w Nowym Tomyślu, centrum medyczne Zdrovita w Nowym Tomyślu, przychodnia Medyk w Lwówku, przychodnia Hipokrates w Opalenicy i praktyka Fontis w Zbąszyniu.

Od piątku (15.01.) rusza rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Potrwa do 21 stycznia. Natomiast osoby, które skończyły 70 lat będą mogły rejestrować się od 22 stycznia. Szczepienia seniorów ruszą od 25 stycznia. Zarejestrować można się przez internet przez Internetowe Konto Pacjenta, zapisy przyjmowane będą przez lekarzy rodzinnych lub punkty szczepień oraz całodobową infolinię działającą pod numerem 989.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News