NewsWOLSZTYN

Zarzuty za narkotyki dla 23-latka. Trafił do aresztu razem z kolegą2 min na czytanie

0

W sobotę (9.01.) ok. godz. 21.30 dzielnicowi z Przemętu zwrócili uwagę na zaparkowanego przy ulicy Powstańców Wielkopolskich opla corsę. Wewnątrz byli dwaj mężczyźni. Mundurowi postanowili ich sprawdzić.

Obaj mężczyźni na widok funkcjonariuszy zareagowali wyraźnym zdenerwowaniem. Podczas podjętej kontroli ustalono, że za kierownicą samochodu siedział 23-letni mieszkaniec Kaszczoru, a jego pasażerem był o rok młodszy mieszkaniec Siedlca. Wewnątrz pojazdu wyczuwalna była charakterystyczna woń suszu roślinnego. Dzielnicowi wezwali mężczyzn do dobrowolnego wydania zabronionych substancji. Bez efektu, dlatego postanowili przeszukać ich odzież oraz wnętrze pojazdu.

Znaleźli u kierowcy dwa woreczki strunowe, w których znajdowała się metaamfetamina. Przeszukanie samochodu również dało efekty w postaci zabezpieczenia zabronionych substancji. W tym przypadku mundurowi znaleźli 9 woreczków z zawartością marihuany o łącznej wadze ponad 25 gramów. Dodatkowo ustalono, że 23-latek znajduje się pod wpływem narkotyków. Badanie przeprowadzone pod tym kątem wykazało obecność w jego organizmie amfetaminy i metaamfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia policjanci przesłuchali ich i przedstawili zarzuty posiadania narkotyków 23-latkowi z Kaszczoru.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a materiały zebrane przez policjantów trafią do wolsztyńskiego sądu. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

JP

Foto: KPP Wolsztyn

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News