GRODZISKNews

Strzelał po pijaku do przejeżdżającego samochodu. 22-latkowi grozi więzienie1 min na czytanie

0

Grodziscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który strzelał z broni gazowej w okna przejeżdżającego samochodu. Strzały spowodowały poważne uszkodzenia szyb w pojeździe. Mężczyzna odpowie teraz za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia kierowcy uszkodzonego pojazdu. Wspólnie ze swoim kolegą usłyszeli również zarzut uszkodzenia mienia za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W samego sylwestra 31 grudnia około godziny 23.45 do grodziskiej komendy zgłosił się poszkodowany mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego, który poinformował, że wjeżdżając na jedno ze skrzyżowań w Grodzisku Wielkopolskim zauważył, że ktoś wybiega z innego pojazdu i biegnie w jego kierunku. W pewnym momencie usłyszał huk tłuczonego szkła. Okazało się, że w samochodzie uszkodzeniu uległy dwie boczne szyby.

Policjanci sprawdzili monitoring miejski, który ostatecznie potwierdził zdarzenie opisywane przez poszkodowanego. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili personalia agresora. Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski, który strzelał w okna pojazdu z broni pneumatycznej na naboje gazowe. Policjanci zatrzymali również 19-latka, który pomagał swojemu koledze w popełnieniu tego przestępstwa. W trakcie przesłuchania 22-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów tłumacząc się, że był pod wpływem alkoholu.

Mimo groźnie wyglądającej sytuacji na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, z której padły strzały. Broń została przekazana do dalszych badań balistycznych. Wyniki tych badań wskażą, czy na tę konkretną broń wymagane są stosowne zezwolenia.

Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

RED

Źródło, foto: KPP Grodzisk Wlkp. 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK