NewsREGION

W Sylwestra byliśmy grzeczni. Żadnego naruszenia przepisów epidemicznych!1 min na czytanie

0

Policjanci z Wolsztyna, Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla chwalą obywateli za odpowiedzialną postawę i dostosowanie się do apeli premiera. Noc Sylwestrowa upłynęła spokojnie, bez wypadków i poważnych interwencji, co wcale nie oznacza, że mieszkańcy naszego regionu się nie bawili. Było jednak spokojniej niż przed rokiem.

– Było kilka interwencji dotyczących zbyt głośnej muzyki, ale często po przyjeździe patrolu okazywało się, że została już ona ściszona – przyznaje asp. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji. Dyżurni z Grodziska i Nowego Tomyśla dorzucają do tego kilka rodzinnych sporów m. in. na tle politycznym i biesiadnym zarazem, ale zapewniają, że strony polubownie rozwiązały konflikty i zakończyło się pouczeniami.

Grodziska policja odnotowała jedną kolizję w Rostarzewie, gdzie kierowca mercedesa najechał na porzuconą na ulicy butelkę i uszkodził oponę, a dyżurny w Nowym Tomyślu odebrał jedno zgłoszenie dotyczące głośno zachowującej się, przechodzącej ulicą osoby. Skierowany we wskazane miejsce patrol nikogo jednak nie napotkał. Nie było żadnych zgłoszeń dotyczących większej niż dopuszczalna liczby gości na domówkach.

Jak co roku zdarzały się zgłoszenia dotyczące petard i fajerwerków. Te jednak odpalane były na terenie prywatnych posesji. Jak podkreślają policjanci, miniony Sylwester nie był pod tym względem mniej huczny niż przed rokiem.

Jak mówi Łukasz Wojciechowski – współwłaściciel firmy zajmującej się handlem materiałami pirotechnicznymi, mieszkańcy regionu zakupili na noc sylwestrową porównywalną do lat poprzednich ilość fajerwerków. Rekordziści wydali na nie od 3 do 4 tys. zł. Przeciętny klient poświęcił na to 150 zł, co w zupełności wystarczyło na krótki prywatny pokaz.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News