GRODZISK

Strażacy w kwarantannie. Jest szansa, że wrócą do pracy w przyszłym tygodniu1 min na czytanie

0

Jedenastu strażaków z Grodziska kończy właśnie kwarantannę. Przebywają w niej, bo okazało się, że ich kolega ma koronawirusa. Obecnie mężczyzna przebywa w domu i czuje się dobrze. Jak ustaliliśmy, zaraził się od członka swojej rodziny. Dzień po tym, kiedy potwierdzono u niego koronawirusa, na kwarantannę skierowano 11 strażaków, którzy mieli z nim kontakt. 

– Wszyscy czują się dobrze. Z naszych obliczeń wynika, że jutro miną dwa tygodnie kwarantanny. Mamy nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia będą mogli wrócić do pracy, ale decyzja należy do sanepidu – mówi bryg. Sławomir Brandt z zespołu prasowego Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Jeszcze przed przyjściem wyników badań potwierdzających, że jeden ze strażaków jest chory, komendant jednostki w Grodzisku Wielkopolskim podjął decyzję o dezynfekcji i ozonowaniu pomieszczeń w ich siedzibie. 

Jak wyjaśnia Brandt, od potwierdzenia pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w województwie strażacy pracują tak, aby poszczególne zmiany nie miały ze sobą kontaktu. Chodzi o to, żeby w przypadku choroby jednego strażaka nie odsuwać od pracy całej jednostki i nie doprowadzić do paraliżu systemu. W Grodzisku od prawie dwóch tygodni nie było 12 strażaków, ale jednostka funkcjonowała normalnie. 

Na terenie województwa wielkopolskiego jest jeszcze dwóch strażaków zakażonych koronawirusem. To bracia, mieszkańcy Kalisza. Ich jednostka w środę (1.04.) była chwilowo wyłączona ze służby, bo przeprowadzano dezynfekcję i ozonowanie sprzętu oraz pomieszczeń. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK