NewsNOWY TOMYŚL

Trzy razy był sekretarzem, pełnił funkcję radnego i chciał być wójtem. Teraz porządzi w ratuszu1 min na czytanie

0

Nowotomyski urząd poinformował, że rozstrzygnięto nabór na sekretarza. Wybrano Arkadiusza Kubalewskiego, mieszkańca powiatu człuchowskiego w województwie pomorskim. 49-letni kandydat, w ocenie burmistrza Włodzimierza Hibnera, spełnił wszystkie wymagania formalne i posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w samorządzie gminnym. – Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się gruntowną znajomością zagadnień związanych z funkcjonowaniem organów administracji publicznej – podał burmistrz Hibner w uzasadnieniu swojego wyboru. 

Jak ustaliliśmy, Arkadiusz Kubalewski przez blisko 20 lat był związany z gminą Człuchów w województwie pomorskim, gdzie pełnił funkcję sekretarza. W 2018 startował wyborach na wójta. Ale nie zdołał przekonać do siebie większości mieszkańców. Przegrał w drugiej turze, a w konsekwencji złożył wypowiedzenie i odszedł z urzędu. Również do 2018 roku Kubalewski pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Człuchowskiego, którą objął osiem lat wcześniej. 

Z końcem stycznia tego roku 49-letni samorządowiec został wybrany sekretarzem 14-tysięcznej gminy Pisz w województwie warmińsko – mazurskim. Ale jego praca ledwo się zaczęła, a już zakończyła. Już 20 lipca lokalne media poinformowały, że Kubalewski został sekretarzem w ponad 30-tysięcznej Ostródzie, w tym samym województwie. Od tej chwili minęło niespełna pięć miesięcy, a mimo tego 18 grudnia Włodzimierz Hibner podał, że 49-latek będzie pracował w Nowym Tomyślu.

Powody zakończenia współpracy Kubalewskiego z gminą Pisz i gminą Ostróda nie są znane. Wiadomo za to, że miejsce zamieszkania 49-letniego sekretarza z miejscem nowej pracy dzieli ponad 200 kilometrów. 

ŁR

Źródło: ostródanews.pl; pszanin.pl; weekendfm.pl, własne

Foto: Wojciech Piepiorka / Weekend FM

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News