NewsNOWY TOMYŚL

Dyrektor na trzech etatach, rządzi ośrodkiem i dorabia w szkole. Radny: to tak można?2 min na czytanie

0


Radny Piotr Szymkowiak ma wątpliwości co do tego, czy dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu powinien łączyć funkcję szefa jednostki z funkcją nauczyciela. Bo Artur Łoziński nie tylko rządzi ośrodkiem sportu, ale i dorabia ucząc fizyki w Szkole Podstawowej w Jastrzębsku Starym i w I Akademickiej Szkole Podstawowej w Nowym Tomyślu. W pierwszej z placówek dyrektor pracuje dwa razy w tygodniu – we wtorki i środy w godz. 8 – 9.40, w drugiej w poniedziałki, również w godz. 8 – 9.40. W obydwu ma umowę o pracę. 

Piotr Szymkowiak dopytuje tym samym, czy Artur Łoziński uzyskał pisemną zgodę burmistrza na dodatkową pracę i w jaki sposób rozlicza godziny pracy w ośrodku sportu, kiedy praca w szkole nie jest na drugą zmianę. W rozmowie z nami Piotr Szymkowiak przyznaje, że nie jest zadowolony z odpowiedzi przedstawionej przez urząd. Wynika z niej bowiem, że Artur Łoziński jest pracownikiem samorządowym i obowiązuje go ustawa o pracownikach samorządowych. I tym samym zgody na dodatkowe etaty mieć nie musi, a jedynie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej musiałby złożyć stosowne oświadczenie. – W mojej ocenie pan dyrektor nie jest pracownikiem samorządowym, a odpowiedź, którą otrzymałem, nie jest wyczerpująca. Dlatego będę o to dopytywał na najbliższej sesji – zapowiada radny Szymkowiak. 

Z odpowiedzi, którą w imieniu Włodzimierza Hibner sporządziła jego zastępczyni Grażyna Pogonowska wynika, że Artur Łoziński „z racji nienormowanego czasu pracy jest uprawniony do samodzielnego ustalania swojego rozkładu czasu pracy”. – Zatem pytanie o zastępowanie go w tym czasie jest bezprzedmiotowe – odpowiada Grażyna Pogonowska. Dalej wyjaśnia jednak, że w razie konieczności zastępowania dyrektora czynności te wykonuje Justyna Rodak. Zastępczyni burmistrza nie odnosi się jednak do kwestii rozliczania godzin pracy przez dyrektora, a podaje jedynie, że w ramach nienormowanego czasu pracy pracuje on również w niedziele i święta. 

Sam zainteresowany w rozmowie z nami podkreśla, że nie ma problemu z łączeniem etatów. Zaznacza, że rozmawiał o tym z burmistrzem w ubiegłym roku i podkreśla, podobnie jak Grażyna Pogonowska, że pracuje także w niedzielę i święta, czy popołudniami. – Nie widzę więc problemu w tym, by łączyć pracę dyrektora z pracą nauczyciela – podkreśla dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu.

Z oświadczenia majątkowego Artura Łozińskiego wynika, że w 2019 roku z tytułu pełnienia funkcji szefa ośrodka sportu zarobił on 110 tys. 922, 03 zł. Z działalności wykonywanej osobiście osiągnął przychód rzędu 6 tys. 483, 28, a z tytułu praw autorskich otrzymał 1 tys. 41 zł. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News