NewsWOLSZTYN

Basen znów zamknięty, pływacy na lodzie. Związek ruszył na ratunek, ale… bezskutecznie?2 min na czytanie

0

Dziś (28.12.) weszły w życie nowe ograniczenia wprowadzone przez rząd. Wolsztyńska pływalnia, po niespełna trzy tygodniach działania dla sportowców i grup zorganizowanych, znowu została zamknięta. Taki stan rzeczy ma potrwać do 17 stycznia. Jest jednak furtka, która ma pozwolić korzystać z basenów sportowcom. Czy gospodarze pływalni w Wolsztynie z niej skorzystają?

Według najnowszych przepisów baseny mogą być otwarte tylko dla kadrowiczów. Dzień przed Wigilią Polski Związek Pływacki powołał więc do kadry narodowej wszystkich zawodników posiadających licencję związku. Tylko w Wielkopolsce na liście jest ponad 2 tys. 200 sportowców. W tym 37 zawodników UKS 3 Wodnika Wolsztyn oraz 30 pływaków UKS Niagara Jedynka Wolsztyn. Dzięki tej furtce pływacy, zgodnie z przepisami, mogliby korzystać z wolsztyńskiej pływalni.

– Dowiedzieliśmy się o tym zbyt późno. Zawiesiliśmy wszystkie umowy z zewnętrznymi wykonawcami. Dla zmniejszenia kosztów zmniejszyliśmy też temperaturę na obiekcie, z 28 do 22 stopni. Powrót do normy zajmie nam kilka dni – mówi Paweł Gmerek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wolsztynie. Zauważa też, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni będą cztery dni wolne. – Uruchamianie basenu w takich okolicznościach było by nie uzasadnione ekonomicznie. Można wręcz powiedzieć, że nie gospodarne – mówi Gmerek. Zaznacza, że mimo decyzji PZP baseny w Poznaniu, Kościanie, Sulechowie czy Gostyniu też pozostaną zamknięte.

– Nad ewentualnym otwarciem dla kadrowiczów będziemy mogli się zastanowić w okolicy 10 stycznia – mówi Gmerek. Warto podkreślić, że gdy basen był otwarty dla sportowców i grup zorganizowanych, w ostatnich trzech tygodniach korzystało z niego dziennie od 150 do 200 osób. W normalnych okolicznościach zimą z pływalni korzysta od ok. 500 do 600 osób, a średnia dla całego roku wynosi ok. 400 osób.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News