NOWY TOMYŚL

Szpital w Nowym Tomyślu kupi specjalistyczną karetkę. Kto się na nią złożył?1 min na czytanie

0

Gmina Nowy Tomyśl dała 150 tys. zł. Nowotomyska Izba Gosdpodarcza kolejne 150 tys. zł. Dołożył również powiat nowotomyski – także 150 tys. zł. Ta suma powinna wystarczyć na zakup nowej karetki. W przypadku, gdyby jednak zabrakło, w kosztach zakupu będzie również partycypowała Fundacja im. dr. Kazimierza Hołogi Dla Szpitala w Nowym Tomyślu.

Fundacja uruchomiła konto do zbiórki funduszy dla szpitala pod koniec marca, kiedy w Polsce zaczęła szybko rozprzestrzeniać się epidemia koronawirusa. Nowo powstała organizacja charytatywna wstrzeliła się więc w potrzeby szpitala, które są coraz większe. Od początku uruchomienia zbiórki na rzecz lecznicy na koncie fundacji jest już blisko 100 tys. zł.

– W tak krótkim czasie zebraliśmy dość dużą kwotę. Chcemy raczej gromadzić pieniądze na większe inwestycje niż na bieżące potrzeby. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję, co i jak – zapowiada prezes fundacji Janusz Nowak, były dyrektor nowotomyskiego szpitala.

W zarządzie fundacji, oprócz prezesa Janusza Nowaka, są również: radny miejski i nauczyciel Adam Polański i Fryderyk Pośpiech, diagnosta laboratoryjny w szpitalu. Szefową rady fundacji jest Iwona Wilgowicz, społeczny inspektor pracy w nowotomyskim szpitalu.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL