NewsREGION

Sezon na halówkę. Jak rozgrywki wyglądają tej zimy i ile drużyn bierze w nich udział?2 min na czytanie

0

Sezon zimowy to czas, w którym do zabawy włączają się zespoły występujące w halowych ligach piłkarskich. Nie inaczej jest w tym roku. Mimo pandemii w wielu miejscach rozgrywana jest halówka. 

– U nas chętnych nie brakuje. Mamy nawet zapytania, czy można się dopisać do ligi – mówi Tomasz Radwan z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu. Kolejna edycja Jako Cup po raz kolejny zgromadziła wiele drużyn. Wszyscy zawodnicy zauważyli, że obecna, piąta edycja jest inna niż poprzednie. Na pewno wynika to nie tylko ze słabszej początkowo dyspozycji GOLTOMU, ale i również z dobrej postawy innych zespołów, które nie dość, że wzmocniły się kadrowo, to jeszcze grają bardziej „poukładaną” grę. Obecnie na szczycie tabeli znajduje się zespół Auto Handel Telichowski. Do rozegrania każdej z drużyn zostały dwa mecze, a szanse na wygraną w całej lidze ma pięć zespołów.

Inna sytuacja jest w Wolsztynie. Tutaj drużyn jest osiem. Ale nie da się ukryć, iż halówka w Wolsztynie ma swoje lata świetności za sobą. W końcu przed laty były tutaj aż trzy ligi. – Kiedyś ludzie nie biegali, mniej się ruszali i liga halowa była jedyną atrakcją. Dziś jest inaczej i właśnie dlatego popularność halówki słabnie – mówi Wiktor Nowak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. Obecnie na czele wolsztyńskiej halówki jest zespół Dana-Bud z 21 punktami. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News