NOWY TOMYŚL

Opalenicka Liga Unihokeja. Spartanie zakończyli rozgrywki na drugim miejscu3 min na czytanie

0

Po tym jak w marcu pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany większości sportowców, każdy z nich czekał tylko na jeden dzień – dzień powrotu do rywalizacji. Nie inaczej było w przypadku Spartan Opalenica, zawodników grających w Opalenickiej Lidze Unihokeja. Początkowo występowało w niej 7 zespołów: AZS UAM Poznań, Spartanie Opalenica, KS Lokomotiv Czerwieńsk, Vikings Nowy Tomyśl, Krokodyle Floorball, ZS Mosina oraz Spartanie II. Dwie ostatnie drużyny z różnych powodów wycofały się z rozgrywek. Do wznowionej walki o mistrzowski tytuł już w piątym sezonie „OLU” przystąpiło 5 zespołów. Przedostatnia kolejka, rozegrana 10 grudnia przyniosła wiele emocji, które były tylko zapowiedzią tego, co czekało nas w samej końcówce rozgrywek. 

10 grudnia Spartanie Opalenica podejmowali drużynę Vikings Nowy Tomyśl. Były to swego rodzaju derby. Słabiej dysponowani tego dnia Spartanie „męczyli się” z młodymi zawodnikami z Nowego Tomyśla. Jednakże mimo słabszego dnia zawodnicy z Opalenicy, w głównej mierze dzięki dobrej postawie bramkarzy i obrońców, zdołali pokonać przyjezdnych rywali 5:2. Dla drużyny Vikingów było to ostatnie starcie w lidze. Ostatecznie zajęli w niej 4 miejsce. 

Sytuacja w tabeli była niesamowicie interesująca. Dwie drużyny miały taką samą liczbę punktów. Na pierwszym miejscu z 11 rozegranymi meczami i 28 punktami znajdował się AZS UAM Poznań, drugie miejsce z takim samym dorobkiem, aczkolwiek gorszym bilansem bramkowym zajmowali Spartanie. O ligowym rozstrzygnięciu decydować miały już tylko dwa spotkania dwóch bijących się o tytuł mistrzowski drużyn. Zarówno drużyna studentów z Poznania jak i ekipa Spartan z Opalenicy miała do rozegrania mecz z Lokomotivem. Obydwie drużyny liczyły na zwycięstwo z drużyną z Czerwieńska i ostateczny triumf, jednakże sytuacja w tabeli wyglądała tak, że Lokomotiv, który miał do rozegrania dwa mecze nie wypadł z walki o 1 miejsce. Czerwieńscy hokeiści wygrywając dwa mecze: z UAM i ze Spartanami pokrzyżowaliby wszystkim mistrzowskie plany i to oni zostaliby zwycięzcą rozgrywek. 

Wszystkie zmagania zostały jednak zwieńczone w czwartek, 17 grudnia. AZS UAM pokonał KS Lokomotiv Czerwieńsk w stosunku 6-1 natomiast Spartanie Opalenica ulegli drużynie z Czerwieńska w stosunku 1:7. Taki obrót spraw zapewnił studentom z Poznania tytuł mistrzowski. Zgromadzili 31 punktów odnotowując 10 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Drugie miejsce zajęli Spartanie Opalenica gromadząc 28 punktów, mając na koncie 9 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Brązowe medale zawisły na szyjach zawodników KS Lokomotiv Czerwieńsk, którzy mieli zaledwie 1 punkt mniej od Spartan z Opalenicy. Zanotowali 9 zwycięstw i 3 porażki. 

Poniżej prezentujemy tabelę końcową Opalenickiej Ligi Unihokeja po rozegraniu 5 sezonu:

AZS UAM Poznań

Spartanie Opalenica

KS Lokomotiv Czerwieńsk Floorball Club

Vikings Nowy Tomyśl

Krokodyle Floorball Club

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Spartanie II

MW

Foto: Spartanie Opalenica

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL