WOLSZTYN

Laptopy dla wychowanków domu dziecka. Dyrektorka podjęła “męską decyzję”1 min na czytanie

0

Wychowankowie domu dziecka w Wolsztynie dostali nowe laptopy. Dyrektorka podjęła męską decyzję i przeznaczyła na to pieniądze z 500 plus. 

Pierwszy tydzień obowiązkowej zdalnej nauki pokazał, że dwa komputery dostępne dotychczas dla  podopiecznych domu dziecka to zdecydowanie za mało, a pobieranie materiałów przesyłanych przez nauczycieli i ich odsyłanie stało się gehenną. – Wychowankowie mieli do dyspozycji jeden laptop oraz jeden komputer stacjonarny. Jest to sprzęt ponad 10-letni, w nie najlepszym stanie technicznym – przyznaje  Anna Białek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie i domu dziecka.

– Do nauki wychowawcy udostępniali dzieciom także dwa swoje laptopy służbowe, z których dotychczas młodzież nie mogła korzystać, bo znajdują się w nich m. in. dokumenty i pożyczali swoje prywatne komputery – opowiada, jak placówka radziła sobie ze zdalnym nauczaniem

–  W dłuższej perspektywie to nie mogło tak wyglądać. Podjęłam decyzje, by każdemu wychowankowi zakupić laptop – mówi Anna Białek. Z taką propozycją wyszli sami wychowankowie. Na zakup komputerów dla dzieci placówka przeznaczyła świadczenia 500 plus, które dopiero od lipca ubiegłego roku przysługują także podopiecznym placówek. – Komputery są własnością dzieci – podkreśla Anna Białek.

Na ośmioro wychowanków, w środę (1.04.) laptopy dostało siedmioro. – W jednym przypadku trwa jeszcze załatwianie formalności, ale i ta dziewczynka niebawem dostanie swój własny komputer. Na razie korzysta z laptopa placówki – dodaje dyrektorka. Obecnie w wolsztyńskim domu dziecka mieszka aż troje ósmoklasistów, którzy przygotowują się właśnie do egzaminów. Są też licealistki, ale na szczęście żadna z nich w tym roku nie zdaje matury.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN