NOWY TOMYŚL

Języki obce są twoją miłością? To biblioteczny kącik poligloty jest dla ciebie!1 min na czytanie

0

Masz ochotę umilić sobie wolny czas lekturą pasjonujących książek napisanych po francusku, hiszpańsku, włosku, rosyjsku, niemiecku czy też angielsku? A może wolisz posłuchać wciągającego audiobooka ?

Bibliotekarki z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu z przyjemnością zrealizują Twoje marzenie. W bibliotece bowiem, w ramach projektu: „Bibliolook, czyli co świszczy między kulturami”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powstał Kącik Poligloty. – To ważne dla osób pogłębiających języki obce, aby nie tylko doskonalić się gramatycznie, ale również poznawać je przez kontakt z literaturą. W naszym kąciku znajdą państwo m.in. rosyjską poezję, kryminały po angielsku, czy też romantyczne powieści po francusku i hiszpańsku. Miłośnikom audiobooków możemy zaproponować m.in. opowieść o Fridzie Kahlo po niemiecku, „Annę Kareninę” po angielsku, czy też „Wielkiego Gatsby’ego” po włosku – mówi Izabela Putz, autorka i koordynatorka projektu. 

Jeśli chcesz wypożyczyć książkę lub audiobooka obcojęzycznego zadzwoń do Czytelni biblioteki pod nr 61 44 21 279 lub napisz na maila: czytelnia@bibliotekant.pl 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL