NewsNOWY TOMYŚL

Burmistrz podpisał umowę z akademią piłkarską. Po tym, jak dostał wezwanie od prawników2 min na czytanie

0

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner przesłał do Piotra Kosteckiego, prezesa Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej podpisaną umowę na dofinansowanie działalności akademii. Chodzi o kwotę 7 tys. zł, której akademia nie otrzymała mimo tego, że znalazła się na liście organizacji, którym dotacje przyznano. We wrześniu Włodzimierz Hibner poinformował bowiem, że nie podpisze umowy z akademią ze względu na to, iż ta bezprawnie zajmuje gminne pomieszczenia. Przypomnijmy, że porozumienia w tej sprawie nie osiągnięto, a sprawa jest w sądzie. 

Prawnicy akademii w przesłanym do urzędu piśmie wskazali, że w marcu burmistrz zarządzeniem ogłosił, że akademia dostanie dotację i decyzji tej nie zmienił oraz nie uchylił w trybie przewidzianym w ustawie. W skrócie oznacza to, że decyzja pozostała w mocy, a powodem jej zmiany nie może być to, że akademia zajmuje gminne pomieszczenia. 

Pismo wzywające burmistrza do podpisania umowy nie było jedynym, które prawnicy akademii przesłali do ratusza. Do przewodniczącego rady zawnioskowali także o przeprowadzenie kontroli w związku z dotacją przytaczając te same argumenty co wyżej mające świadczyć o tym, że burmistrz działa nieprawnie. W ocenie Piotra Kosteckiego, prezesa Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej, samo podpisanie umowy przez burmistrza sprawy jednak nie rozwiązuje. 

– Po otrzymaniu podpisanej umowy zwróciłem się z prośbą do burmistrza, by podpisał aneks do umowy. Obowiązuje ona bowiem od maja, a my mamy zaledwie kilkanaście dni na wykorzystanie pieniędzy. I w umowie jest napisane, że większość środków mamy przeznaczyć na opłaty sędziowskie. Tyle, że my już sędziom zapłaciliśmy. Dlatego chciałem, by obowiązywał aneks, gdzie jest mowa o tym, że pieniądze przeznaczymy na sprzęt dla dzieci – tłumaczy Piotr Kostecki.

– Burmistrz odmówił jednak podpisania aneksu. I teraz, w zaledwie kilkanaście dni, musimy wykorzystać pieniądze, które wykorzystywalibyśmy przez siedem miesięcy – wyjaśnia prezes. – Uważam, że tak się nie robi. A żeby było ciekawiej, środki nadal nie wpłynęły na konto Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej – dodaje. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News