WOLSZTYN

Dziewczyny lubią brąz! Piłkarki Gromu Wolsztyn na podium kolejnego turnieju3 min na czytanie

0

Podopieczne Patryka Jóźwiaka ostatnio niemal na dobre zaprzyjaźniły się z halą. W niedzielę (13.12.) wzięły udział w kolejnym turnieju rozgrywanym na hali. Tym razem udały się do Starych Oborzysk na Juna CUK Cup 2020. 

Po srebrze wywalczonym w Poznaniu zawodniczki miały apetyt na złoto. W turnieju wzięło udział 9 zespołów: Grom Wolsztyn, Juna Trans Stare Oborzysk I i II, Chrobry Głogów I i II, Promień Żary I i II, Amicus Mórka oraz Lipno Stęszew. Stworzono zatem dwie grupy oraz pucharowy system gier. Piłkarki Gromu znalazły się w grupie B wraz drugą drużyną Oborzysk, drugą drużyną Promienia Żary oraz drugą drużyną Chrobrego Głogów. Mecze grupowe wychodziły wolsztyńskim piłkarkom zgodnie z wcześniej zakładanym z planem. Już po dwóch pierwszych meczach, wygrywając i kompletując 6 punktów zagwarantowały sobie wyjście z grupy. W trzecim meczu remisem przypieczętowały swój udział w półfinale. 

Niestety właśnie mecz półfinałowy był najsłabszym w wykonaniu wolsztynianek. Ulegając 0-2 drużynie ze Stęszewa musiały zadowolić się grą w meczu o 3. miejsce w turnieju. Na mecz o brąz piłkarki wyszły zmotywowane chcąc pokazać swoją jakość z początku rozgrywek. Podopieczne Patryka Jóźwiaka wygrały 1:0 w regulaminowym czasie gry z Promieniem Żary II. – Słabszy półfinał zadecydował o ostatecznym miejscu w turnieju. 3. miejsce na podium i brązowy medal to i tak bardzo dobry wynik, z którego się cieszymy! – komentują grające zawodniczki wraz trenerem.

MW

Klasyfikacja końcowa

Juna Trans Stare Oborzyska I

Lipno Stęszew

Grom Wolsztyn

Promień Żary II

Promień Żary I

Juna Trans Stare Oborzyska II

Chrobry Głogów I

Chrobry Głogów II

Amicus Mórka

Najlepszą strzelczynią turnieju została Hanna Cieśla z pierwszej drużyny Chrobrego Głogów. Najlepszą bramkarką była Marta Sobkowiak z Juna Trans Stare Oborzyska I. Tytuł MVP trafił do Klaudii Nowak z Promienia Żary II. 

Wyniki meczów piłkarek Gromu Wolsztyn

W grupie B:

Promień Żary II 0-2 Grom Wolsztyn 

Chrobry II Głogów 0-2 Grom Wolsztyn

Juna Trans Stare Oborzyska II 1-1 Grom Wolsztyn\

Półfinał:

Grom Wolsztyn 0-2 Lipno Stęszew

Mecz o 3 miejsce:

Promień II Żary 0-1 Grom Wolsztyn

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN