NewsNOWY TOMYŚL

Spektakle, koncerty i konkursy, czyli kultura w wersji online2 min na czytanie

0

Pracownicy Nowotomyskiego Ośrodka Kultury starają się, by ośrodek niezmiennie dawał radość mieszkańcom. – Wciąż ciężko pracujemy. Codziennie nagrywamy na scenie spektakle, które później emitowane są online, jak i w NOK TV emitowanej w lokalnej telewizji kablowej – mówi Beata Baran, szefowa ośrodka. Wyjaśnia, że powstają również koncerty, quizy muzyczne, śpiewnik domowy i wiele innych wydarzeń, które mogą zainteresować mieszkańców miasta. 

– Musimy przetrwać ten trudny czas. Nie zapominamy o najmłodszych. Organizowanych jest dużo konkursów, w których dzieci mogą brać udział przebywając w swoim domowym zaciszu. Nagrody później można odbierać w przeznaczonym do tego celu okienku. Tak powstał m.in. konkurs zadaniowy kalendarz adwentowy, który trwa cały grudzień. Codziennie dzieci wykonują zadanie przydzielone na dany dzień i otrzymują za nie punkty, które zbierane są przez cały miesiąc i na koniec sumowane. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też konkursy gdzie dzieci miały przedstawić tradycje świąteczne występujące w ich domach czy też swoje stroje karnawałowe – opowiada szefowa NOK-u. 

Nowotomyski Ośrodek Kultury w tym trudnym czasie bardzo pozytywnie zaskakuje nas swoją kreatywnością. – Inspiracji szukamy wszędzie. Codziennie robimy burze mózgów. Każdy musi wykazać się kreatywnością. Jest to bardzo duże wyzwanie, ale nie możemy zawieść mieszkańców. Szczególnie tych najmłodszych, którym często w ostatnim czasie brakuje rozrywki – dodaje dyrektor. 

– Z niecierpliwością czekamy, aż znów będzie można prowadzić zajęcia w naszym ośrodku. Na razie skupiamy się na tym by zapewnić rozrywkę w taki sposób jaki jest możliwy. Już od przyszłego tygodnia będzie można u nas nabyć sześćdziesiąt pakietów do samodzielnego wykonania stroików świątecznych z instruktażowym filmikiem. Jesteśmy również na końcowym etapie kompletowania wolontariuszy na tegoroczną edycje WOŚP. Mimo, że formuła akcji będzie wyglądała inaczej niż dotychczas, to dzięki wielu pomysłom nie powinna odbiegać od organizacji w poprzednich latach. Wiele aukcji odbywać się będzie online. Będą również wolontariusze zbierający datki na ulicach miasta. W akcję zaangażowało się również kilka lokalnych firm w których zostaną ustawione miejsca, gdzie pracownicy będą mogli złożyć swoje datki – mówi Beata Baran.

GH

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News