GRODZISKNews

Pieniądze z funduszu rozdane, większość naszych gmin nic nie dostanie. Burmistrz Hojan: Nawet nie wiemy, dlaczego1 min na czytanie

0

Pierwszą transzę pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych rozdysponowano w sierpniu, drugą wczoraj (8.12.). Z naszych samorządów wsparcie otrzymają powiat grodziski oraz gminy Kuślin i Miedzichowo. 

Powiat grodziski zamierza rozbudować szpital stworzyć oddział pielęgnacyjno – opiekuńczy. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 5 mln 300 tys. zł, a 3 mln zł to dofinansowanie. Kuślin dostanie 400 tys. zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków, a Miedzichowo 800 tys. zł na termomodernizację urzędu i biblioteki. 

Wiele gmin jednak pominięto, w tym Grodzisk. Burmistrz Piotr Hojan komentuje, że lista zakwalifikowanych projektów do dofinansowania jest bardzo enigmatyczna i właściwie nie wiadomo na podstawie jakich kryteriów ją stworzono. – Nie ma punktów ani listy rezerwowej. Nie wiemy, ile nam zabrakło i co ewentualnie zrobiliśmy źle przygotowując wniosek. Nie wiadomo, jak się do tego odnieść – mówi Piotr Hojan.

Grodzisk starał się o pieniądze na budowę drogi ze Słocina. Koszt całej inwestycji to 4 mln zł, z budżetu gminy miało pochodzić tylko ok. 1 mln 600 tys. zł. Budowa tej drogi w przyszłym roku stoi więc po znakiem zapytania. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK