FOTOGRODZISKNews

Mieszkańcy odetchną z ulgą? Tak, bo nowa droga jest prawie gotowa2 min na czytanie

0

Roboty ruszyły w maju tego roku i obecnie, jak mówi Natalia Odważna, naczelniczka wydziału inwestycyjnego grodziskiego starostwa, wykonano już 95 proc. prac.

– Do końca roku planujemy skończyć te związane z nawierzchnią oraz zrealizować pozostałe roboty wykończeniowe. Chodzi m.in. organizacji ruchu czy oznakowanie drogi na odcinku od Kobylnik do cmentarza w Gninie – tłumaczy Natalia Odważna. Wyjaśnia również, dlaczego odcinek drogi biegnący przez Gnin jest węższy.

– W Kobylnikach i odcinku do granicy z gminą Rakoniewice droga ma sześć metrów szerokości. Później, w Gninie, 5,5 metra. Zaprojektowano ją w ten sposób ze względu na brak miejsca w pasie drogowym na chodniki czy pobocza – tłumaczy naczelniczka wydziału inwestycyjnego. Ponadto w tym roku nie powstanie niestety ścieżka rowerowa pomiędzy Gninem a Ruchocicami. Mimo tego, że już ją rozpoczęto.

W budżecie powiatu nie zarezerwowano pieniędzy na ten cel. Szansą jest jedynie to, że zarząd powiatu zdecyduje o wyłożeniu środków na ścieżkę przy podziale nadwyżki budżetowej. Wiadomo jednak, że powiat złożył wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego etapu ścieżki w stronę Wioski.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO