NewsNOWY TOMYŚL

W domu kultury bez zmian. Szefem nadal będzie Beata Baran. Co planuje?1 min na czytanie

0

Nie będzie zmiany na stanowisku dyrektora nowotomyskiego domu kultury. Szefem pozostaje Beata Baran, które pełni tę funkcję od 2015 roku, choć przez chwilę jako pełniąca obowiązki. Teraz wzięła udział w konkursie i była jedyną kandydatką na stanowisko dyrektora.

Beata Baran jest związana z NOK-iem od 1997 roku. Była instruktorem, później kierownikiem, a następnie szefem instytucji. Nam mówi, że obecnie, mimo pandemii, pracownicy ośrodka starają się docierać z kulturą do jak największego grona odbiorców.

– Uruchamiamy właśnie telewizję, będziemy mieli kanał na YouTube. Chcemy tam prowadzić warsztaty i konkursy, żeby umilić mieszkańcom czas spędzany w domach. Kupiliśmy do tego sprzęt, który przyda się też po pandemii. Będzie wykorzystywany do rejestracji i transmisji różnych wydarzeń – tłumaczy Beata Baran. Wyjaśnia także, że w planie są mobilne wystawy plenerowe. – Kupiliśmy specjalne plansze, które ustawimy w różnych punktach miasta. Wystawę będzie można oglądać np. podczas spaceru na Placu Niepodległości – mówi szefowa kulturalnej instytucji.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News