NewsREGION

Nie będzie klubowych spotkań wigilijnych w tym roku. Powód jest oczywisty2 min na czytanie

0

Świąteczny czas to dla organizacji sportowych czas pełen podsumowań i refleksji. Większość klubów z regionu do dzielenia się spostrzeżeniami zawsze wykorzystywała aurę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Organizowano wiele spotkań opłatkowych czy tzw. wigilii klubowych, na których był czas na podsumowania, życzenia, a także prezenty. Czas, kiedy członkowie klubów sportowych bardziej niż zwykle jednoczyli się. 

Za sprawą wirusa rok 2020 jest zupełnie inny pod każdym względem, również w aspekcie klubowych wigilii. Większość organizacji sportowych z przyczyn oczywistych rezygnuje z przedświątecznych spotkań, a podsumowania i życzenia publikowane będą za pomocą mediów społecznościowych.

– Z wiadomych powodów w naszym klubie nie odbędzie się spotkanie świąteczne. Wszystkie drużyny w ramach ostatniego treningu przed Bożym Narodzeniem we własnym gronie skromnie podsumują rok. Życzenie świąteczne dla kibiców, sympatyków i sponsorów niestety przekazywać będziemy mogli tylko w formie wirtualnej – komentuje sprawę Roman Łopata, prezes klubu sportowego Grom Wolsztyn. 

Nie będzie także spotkania w Lech Poznań Football Academy. – Nie planujemy w tym roku wigilii. Nie zamierzamy walczyć z obostrzeniami. Żeby poczuć świąteczny klimat w ramach jednego tygodnia grudniowych treningów młodzi lechici rozegrają turnieje mikołajkowe. Będą czerwone czapki świętych Mikołajów i dużo futbolu – dodaje Patrycja Skorupińska z LPFA Wolsztyn

Jak widać, szczególne okoliczności tego roku wymagają odejścia od tradycji związanej z organizacją przedświątecznych spotkań w klubach sportowych. Taka sytuacja z pewnością będzie miała miejsce wszędzie, nie tylko w naszym regionie. Należy liczyć na to, że za rok będzie można do tradycyjnych spotkań wigilijnych wrócić.

MW

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News